ZEYTİNLİ’DEN SONRA MİLYONFEST’DE İPTAL EDİLDİ!

0
163

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, bu yıl 1-4 Eylül tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek olan ‘Milyonfest Fethiye’nin Muğla Valiliği tarafından iptal edildiğini duyurdu. Alınan kararın gerekçesinin olmadığını söyleyen Karaca, iktidarı eleştirerek, “Kendilerine yakın insanların konserleri iptal edilmiyor” dedi.

AKP iktidarında keyfi gerekçelerle yasaklanan konser ve festivallere bir yenisi daha eklendi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Muğla’nın Fethiye ilçesinde 1-4 Eylül tarihinde 16 sanatçının katılımıyla düzenlenecek olan ‘Milyonfest Fethiye’nin Muğla Valiliği tarafından iptal edildiğini açıkladı.

Karara tepki gösteren Karaca, “Alınan kararın gerekçesi yok. Kendilerine yakın insanların konserleri iptal edilmiyor” ifadelerini kullandı.

‘İDARİ MAHKEMEYE BAŞVURACAĞIZ’

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Milyon Fest Fethiye’nin iptal edilmesine ilişkin “Bu yıl yine çok güzel projelerimiz vardı. Ama sabah valilikten aldığımız bir haberle üzüldük. Gençlerimizi İnlice Plajı’nda 16 sanatçıyla buluşturacağımız Milyonfest, Valilik tarafından iptal edildi. Gerekçesi yok. Biz idari mahkemeye başvuracağız. Kendine yakın insanların konserleri iptal edilmiyor. Ama Fethiye Belediyesi’nin İnlice Plajı’ndaki yapacağı konser iptal ediliyor. Bunu gençlerimizin takdirine sunuyorum” dedi.

Öte yandan, 10 Ağustos tarihinde Balıkesir’de düzenlenecek Zeytinli Rock Festivali, Burhaniye Kaymakamlığı tarafından ‘kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması’ gibi bahanelerle yasaklanmıştı.

Dersim’de Munzur Kültür ve Doğa Festivali, Ankara’daki Güney Koreli K-Pop grubu Mirae konseri, ODTÜ Bahar şenlikleri, Aynur Doğan’ın bazı illerdeki konserleri, Balıkesir’deki Zeytinli Rock Festivali ve Gökçeada’daki Meryem Ana Panayırı yasaklanan veya iptal edilen etkinliklerden bazıları.

KAYNAK: Birgün