ZEYTİNLİ ROCK FESTİVALİ’NİN İPTAL EDİLMESİNE MÜZİSYENLERDEN TEPKİ

0
181

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı’nın 17-21 Ağustos’ta yapılması planlanan Zeytinli Rock Festivali’ne izin vermemesine müzisyenler tepki gösterdi.

Organizasyon şirketinin Burhaniye Kaymakamlığı’na 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde planlanan Zeytinli Rock Festivali için yaptığı başvuru uygun görülmedi.

Kaymakamlığın organizasyon şirketine gönderdiği resmi yazıda şöyle denildi:

“Milyon Yapım Organizasyon Firması olarak 17-21 Ağustos tarihlerinde İlçemiz Ali Çetinkaya Mahallesi 2554. Caddesi No: 41 adresinde bulunan alanda düzenlemeyi planladığınız Kamplı Zeytinli Rock Festivali talebiniz, daha önceki yıllarda yakın bölgede düzenlediğiniz Zeytinli Rock festivalilerinde yaşanan güvenlik, asayiş, trafik, çevre sorunları, ortaya çıkan bu tür istenmeyen durumlar dolayısıyla vatandaşlarımız tarafından yapılan yoğun şikayet ve yakınmalar göz önüne alınarak; kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla uygun görülmemiştir.”

Konser iptalinin ardından müzisyenlerden art arda tepkiler geldi. İşte o tepkilerin bazıları…

Moğollar: “Engellenmeye çalışılan bir festival değil, memleket gençliğinin özgürlüğü ve tercih hakkıdır. O zaman bugün daha yüksek sesle; Bİ’ ŞEY YAPMALI!”

Gökhan Özoğuz: “Toplumun huzurunu kaçıran tüm unsurlara, düzenbazlıklara, haksızlıklara karşı birlik olan gençlerin festivalidir #zeytinlirockfestivali. Yasaklanma çabalarının sebebi bellidir.”

Aylin Aslım: “Türkiyemizin aydınlık yüzü Burhaniyemiz kaymakamlığı talimatıyla… Bitemediniz.”

Gripin: “Her ne kadar dahil olmasak da müziği, güzel duyguları, hayatı kapsayan festivallerin yasaklanması, iptal edilmesi kabul edilemez.”

Mor ve Ötesi: “Bu ülkenin fikri hür vicdanı hür gençleri, dünyadaki bütün akranlarının sahip olduğu her şeye fazlasıyla layıktır. Bu yaz, yasakçılığın son yazıdır. Birlikte şarkılar söyleye söyleye bu deli gömleğini yırtıp atacağız. Müzik yasaklanamaz. #zeytinlirockfestivali.”

Şanışer: “Eee işte sen hükümetin yasakçı politikasını savunursun. Sonra hükümet senin festivalini de yasaklar. Senin hakkını da yine biz savunuruz.”

KAYNAK: Sözcü