VİYANA POLİSİ MESUT CAN ERAY HAKKINDA HAREKETE GEÇTİ

0
187

Viyana’da YouTube videoları çeken ve yoldan çevirdiği bir kadına giyiminden dolayı aşağılayıcı ve cinsiyetçi ifadelerde bulunan Mesut Can Eray için polis harekete geçti.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da YouTube videoları çeken Mesut Can Eray adlı erkeğin yaptığı sokak röportajında bir kadına giyiminden dolayı aşağılayıcı ve cinsiyetçi ifadeler kullanması sosyal medyada gündem oldu. Kadın örgütleri sosyal medyada yayılan cinsiyetçi ifadelere tepki gösterdi.

Mesut Can Eray isimli erkek, Viyana’da yoldan çevirdiği bir kadına “Böyle giyiyorsun insanların abdestini kaçırıyorsun. Ben mesela buraya abdestli geldim, abdestim kaçtı. Böyle giydiğin için” ifadelerini kullanmıştı.

Viyana polisi resmi hesabından bir paylaşım yaparak Eray’la ilgili harekete geçtiğini duyurdu. Viyana Polis Departmanı’na ait resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Bilgiler sorumlu polis karakoluna iletildi” denildi.

Yurt dışında yaşayan Eray ise Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Linç ediyorsunuz da çok da umrumda” ifadelerini paylaştı.

KAYNAK: BirGün