Ümit Özdağ’dan Süleyman Soylu’ya manevi tazminat davası

0
141

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Soylu’ya manevi tazminat davası açtı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, hakkında kullandığı sözler nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya manevi tazminat davası açtı. Davanın kazanılması durumunda tazminat sokak hayvanları için mama alınarak barınaklara dağıtılacak.

Bakan Soylu bir televizyon programında, Ümit Özdağ için “Hiç muhatabım değildir. Ben bu adamı adam yerine de insan yerine de koymam Bu, hayvandan aşağı bir adamdır. Esfel-i Safilindir, bu kadar basit” ifadelerini kullandı.

Zafer Partisinden yapılan açıklamada “Kamuoyunda saygınlığı hedef alan küçük düşürücü ifadeler” hatta küfür olduğu belirtilerek şöyle aktarıldı:
AİHS ve Anayasa çerçevesinde bir partinin Genel Başkanı sıfatıyla, siyasi bir kişilik olarak düşüncelerini ifade etmiş olmasından dolayı, kamuoyu önünde kişiliğine saldırılmış ve küçük düşürülmeye çalışılmıştır. Bu sebeple Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ tarafından, manevi tazminat davası açılmıştır. Davanın kazanılması durumunda, sokak hayvanları için mama alınarak barınaklara dağıtılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here