TESLA SEMİ TESLİMATLAR BAŞLAMADAN YOLDA KALDI

0
196

Tesla’nın elektrikli kamyonu Semi California’daki bir yolda arızalandı.

Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın elektrikli çekicisi Semi’yi duyurmasının üzerinden neredeyse 5 yıl geçti. 2017’de duyurulan ve o dönemde hem tasarımı hem de özellikleriyle heyecan yaratan Tesla Semi’nin 2019’da üretim bandına çıkması planlanıyordu. Ancak çeşitli sebeplerle üretim günümüze kadar ertelendi. Tesla CEO’su Elon Musk, Semi’nin üretimine başladıklarını ve ilk teslimatların 1 Aralık tarihinden itibaren yapılacağını duyurmuştu.

Tesla’nın 1 Aralık tarihinden itibaren teslimatlarına başlayacağı elektrikli kamyonu Semi, Fremont, California’daki bir yolda kaldı. Bir tır şoförü tarafından çekilen videoda Tesla’nın elektrikli kamyonuna tam olarak ne olduğu bilinmiyor. Elektrikli kamyonun bataryası bitmiş olabilir veya bir tür mekanik sorun olabilir. Videoda, elektrikli araca müdahale etmek üzere bir Tesla Servis aracı ve bir çekici kamyon ve bir tır görülüyor.

Tesla, elektrikli çekicisi Semi’de tam yüklü halde (37 ton) sunulan 805 kilometrelik menzilin yanı sıra 0’dan 100′ hızlanmasını 20 saniyede tamamlıyor. Arka akslara konumlandırılan üç tane bağımsız elektrik motoru, 30 dakika şarjla yüzde 70 dolum ve mil (1.6 km) başına 2 kWsa’in altında tüketim gibi vaatlerde bulunuyor.

KAYNAK: Otomobilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz