TARKAN, İZMİR KONSERİNİN GELİRİNİ ÜÇ KURUMA BAĞIŞLADI

0
171

Darüşşafaka, Tarkan’ın İzmir konseri gelirinden bağış aldığını açıkladı. Sanatçının Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na da bağışta bulunacağı öğrenildi.

Sanatçı Tarkan, İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yıl kutlamaları kapsamında 9 Eylül’de Gündoğdu Meydanı’nda yüz binlerce kişiye konser vermişti.

Konserin ardından Tarkan’ın aldığı ücret hakkında ortaya çeşitli iddialar atılırken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tarkan’ın cebine bir kuruş girmeyeceğini, kaşe ücreti olarak alacağı ücreti hayır işlerine harcayacağını açıklamıştı.

Tarkan’ın konser geliriyle üç ayrı kuruma bağışta bulunacağı öğrenildi. Buna göre Tarkan konser için anlaştığı parayı Darüşşafaka, Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na bağışlayacak.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları da sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda Tarkan’ın İzmir konseri gelirini bağışladığını duyurdu: “Türkiye’nin megastarı Tarkan 9 Eylül’de İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı vesilesiyle verdiği konserin ardından 159 yıldır nitelikli eğitimle yaşamları değiştiren Darüşşafaka’ya bağışta bulundu.”

2017’de de Darüşşafaka’ya bağışta bulunduğu anımsatılan açıklamada bağışın nerede kullanılacağı belirtildi: “Darüşşafaka Eğitim Kurumları kampüsünde ‘Kültür ve Yaşam Merkezi’nin açılmasına ve 1000’e yakın Darüşşafakalı öğrencinin sanatla iç içe yetişmesine destek olan megastar yaptığı bağışla ismini taşıyan ‘Kültür ve Yaşam Merkezi’nin tüm giderlerini karşılamanın yanı sıra yeni enstrümanların alınmasına ve yeni sanat atölyelerinin açılmasına da olanak tanıyacak.”

KAYNAK: Diken

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz