STEAM OYUN FİYATLARI ON KAT ARTTI

0
167

Steam, en çok zamlanan oyunlar listesini sürekli güncelliyor. Son dönemde ise peş peşe fiyat artışları gelmeye başladı.

Dolar kurunda yaşanan artış ve yükselen enflasyon nedeniyle birçok ürünün fiyatında beklenmedik artışlar yaşanıyor. Dijital oyun dünyası da buna dahil.

Steam en çok zamlanan oyunlar listesini paylaştı

Steam uzun bir süredir Türkiye’de oyun fiyatlarını sübvanse ediyor. Örneğin yurt dışında 60 dolardan satılan bir oyunun ülkemizde 1000 TL’den satılması gerekirken, ortalama 300-400 TL, en yüksek 600 TL seviyesinden satılıyor.

Fakat bu durum sürdürülebilirliğini giderek kaybediyor. Bu nedenle platformdaki oyunlara beklenmedik bir şekilde yüksek oranda zamlar geliyor. Son 2 ay içerisinde ise bu zam oranlarının tahminlerin ötesinde yükseldiği görülüyor. Bugün ise yüzde bin seviyesine kadar yükselişler meydana geldi.

Oyunlarda indirimler ne zaman olacak?

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan haberlere göre ise oyuncuların beklediği Steam sezon indirimleri önümüzdeki ay başlayacak. Karşımıza ilk olarak 23 Kasım ila 29 Kasım tarihleri arasında Sonbahar İndirimi gelecek. Bu tarih aynı zamanda black friday ile de denk geldiği için en büyük fiyat düşüşlerinin yaşanması bekleniyor.

Steam sezon indirimleri içerisinde bir sonraki tarih ise 22 Aralık ila 5 Ocak arasında düzenlenecek kış indirimlerine denk geliyor. Bu da 3 ay sonra öğrencilerin karne tatiline yakın bir zamanlama olacak.

Son olarak bahar indirimleri bizleri 16 Mart ila 23 Mart tarihleri arasında karşılayacak. Bu dönemde ise muhtemelen indirimde olan oyunlar bugünün fiyatı ile satışta olacak.

KAYNAK: Halktv