Star Wars ekibinin Moses Ingram’a gelen ırkçı mesajlara tepkisi

0
196

Star Wars ekibi, “Obi-Wan Kenobi” dizisinde Reva’yı canlandıran Moses Ingram’a gelen ırkçı mesajlara tepki gösterdi: Star Wars galaksisinde 20 milyondan fazla duyarlı tür var, ırkçı olmayı seçmeyin.

– Disney Plus’ta izleyicilerle buluşan “Obi-Wan Kenobi” dizisi ile Yıldız Savaşları evrenine katılan oyuncu Moses Ingram, sosyal medya üzerinden birçok ırkçı mesaj ve yorum aldığını açıkladı.
Dizide Reva Sevander/Üçüncü Kız Kardeş karakterini canlandıran oyuncu, “Ben böyle yaratılmadım. Yorumlarda ve kendimi gösteremediğim yerlerde karşıma çıkan iyi insanlara teşekkür ederim. Ve geri kalanınız, hepiniz tuhafsınız” dedi.

Kayıp Rıhtım’ın CNN’den aktardığı habere göre, Moses Ingram, Instagram hikâyesinde paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

“Bu nefreti durdurmak için kimsenin yapabileceği bir şey yok. Beni rahatsız eden şey… bu his, sadece susmalı ve kabul etmeliyim, sırıtmalı ve dayanmalıyım. Ve ben böyle yaratılmadım. Yorumlarda ve kendimi gösteremediğim yerlerde karşıma çıkan iyi insanlara teşekkür ederim. Ve geri kalanınız, hepiniz tuhafsınız.”

‘STAR WARS GALAKSİSİNDE 20 MİLYONDAN FAZLA DUYARLI TÜR VAR, IRKÇI OLMAYI SEÇMEYİN’

Oyuncunun paylaşımından sonra Star Wars ekibi de oyuncunun yanında olduklarını duyurdu. Ekip, “galakside 20 milyondan fazla duyarlı tür olduğunu” hatırlatırken insanlardan “ırkçı olmayı seçmemelerini” istedi. Twitter üzerinden yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:

“Moses Ingram’ı Yıldız Savaşları ailesine davet etmekten gurur duyuyoruz ve Reva’nın hikâyesinin gelişimini görmek için heyecanlıyız. Eğer biri onu herhangi bir şekilde istenmeyen biriymiş gibi hissettirmek isterse, söyleyeceğimiz tek bir şey var: Direniyoruz. Star Wars galaksisinde 20 milyondan fazla duyarlı tür var, ırkçı olmayı seçmeyin.”

‘MOSES’A ZORBACA MESAJ GÖNDERENLER, YILDIZ SAVAŞLARI HAYRANI DEĞİLLER’

Ekibin paylaşımından sonra, dizinin başrol oyuncusu Ewan McGregor da bir video paylaştı. Paylaşımında, Disney Plus tarihindeki en iyi dizi açılışını yapmayı sağladıkları için izleyicilere teşekkür eden McGregor, Ingram’a gelen ırkçı yorumlara da tepki gösterdi. Oyuncu, “Böyle bir şeyin olduğunu duymak midemi bulandırdı. Moses’ın yanındayız, Moses’ı seviyoruz. Ve ona zorbaca mesaj gönderenler benim için Yıldız Savaşları hayranı değiller” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK: Duvar