SİVAS 4 EYLÜL BARAJI’NDA BİR AYLIK SU KALDI

0
126

Sivas’ın şebeke suyu ihtiyacının bir kısmını karşılayan 1 aylık su kaldığı açıklanan 4 Eylül Barajı, drone ile havadan görüntülendi. Suyun çekildiği baraj sahasında, çatlakların oluştuğu görüldü.

4 Eylül Barajı’ndaki kuraklık drone ile havadan görüntülendi. Sivas Belediyesi, barajdaki su miktarının kentin 1 aylık ihtiyacını karşılaşacak düzeyde olduğunu duyurdu.

Kent merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunan ve Tavra Deresi ile kentin su ihtiyacını karşılayan 4 Eylül Barajı, ülke genelinde son dönemde yaşanan kuraklıktan etkilendi.

Suyun çekildiği bölgelerin zemininde ise çatlaklar oluştu. Kurumaya yüz tutan baraj gölü, dron ile havadan da görüntülendi. Sivas Belediyesi, barajdaki su miktarının kentin 1 aylık ihtiyacını karşılaşacak düzeyde olduğunu açıkladı.

Su seviyesinin artırılması için 52 kilometre ötedeki Pusat Özen Barajı’ndan, 4 Eylül Barajı’na isale hattı ile takviye yapılacak.

Barajdaki su miktarı, son günlerde gözle görülür seviyede düştü. Merkeze bağlı Kolluca köyünün yanına kadar uzanan baraj suyunun, kıyıdan metrelerce çekildiği görüldü.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here