ŞİŞLİ SAĞLIKSIZ KALACAK

0
387

ŞİŞLİ ETFAL HASTANESİ BOŞALTILIYOR

Uzun yıllardır İstanbul’un Şişli ilçeside vatandaşların sağlığı için hizmet veren Şişli Etfal Hastanesi depremeİstanbul İl Sağlık Müdüründen Şişli Etfal Hastanesi açıklaması - Son Dakika Flaş Haberler dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılıyor. Bu durum Şişli Belediye meclisinde gündeme getirildi.
Şişli Belediyesi Mart ayı meclis toplantısında, 122 yıldır Şişli’ye ve çevresine hizmet vermekte olan Şişli Etfal Hastanesi’nin depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle boşaltılmasını gündeme taşıyan CHP Şişli Meclis Üyesi Av. Vahap Şimşek, ilçe sakinlerinin de merakla yanıt aradığı soruyu yöneltti.  ‘Hastane binası yenilendikten sonra hasta birimleri ve çalışanlarının tekrar Şişli’ye geri dönüp dönmeyeceğini’ soran Şimşek bu durumun Şişli ilçesinde yaşayan vatandaşların sağlık sorunları için ihtiyaç duyduğu hastanenin akıbetinin bir an önce netliğe kavuşturulması gerektiğini belirtti.

Şişli Etfal Hastanesi’nin yerine taşınmaması durumunda Şişli halkı başta olmak üzere çevre halkın da önemli bir Emin Vahap Şimşek (@EVahapSimsek) | Twittersağlık kurumu ve hizmetinden mahrum kalacağını ifade eden Şimşek, ‘Tersi durumda bölge halkımız paralı sağlık hizmeti almak mecburiyetinde kalacaktır. Sağlık hakkı parti, düşünce, din, dil, ırk ayırımı gözetmiyor. Bizler tüm meclis üyeleri olarak Şişli halkının çıkarlarını korumak üzere seçilmiş yerel yöneticileriz’ dedi.

 

Şişli Etfal Hastanesi Dayanışma Grubu tarafından 5.03.2021 saat 12.30’da hastane önünde bir basın açıklaması yapılacağını duyuran Şimşek, ‘Şişli Etfal’in doğrudan halkına hizmet verdiği Şişli, Beşiktaş, Beyoğlu, Kağıthane ve Sarıyer belediye başkanları başta olmak üzere herkesi dayanışmaya çağırıyoruz. Bu yönde yapacağımız dayanışmanın Şişli Etfal Hastanesi’nin yerinde kalmasına ve milyonlarca insanın temel insan hakkı olan sağlık hakkını etkin ve verilmesi kullanabilmesinin devamlılığını sağlayacaktır’ dedi.

 

Kaynak: Kent Yaşam Gazetesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz