SEÇİMLERE AZ KALDI

1
471

SEÇİMLERE AZ KALDI
Ofiste öğlen haberlerini dinlerken, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kocaeli’nde muhtarla buluşması toplantısındaki konuşmasını kısaca aktarayım sonunda sorularımı soracağım.
Kemal Bey konuşmasında Marmara Denizindeki müsilaj olayının bir çevre katliamı olduğunu, diğer ccanlıların yaşam haklarının yok edildiğini, doğanın, tabiatın betonlaştırıldığını bu tablonun çok vahim olduğunu, rant ve çıkar ilişkileri içinde olan yerel yönetimlerin buna göz yumduğuna söyledi ve ekledi. “Bunları asla unutmayın, bunlara asla oy vermeyin.” Dedi.
Bu konuşma üzerine insan ister istemez kendisine soruyor. Kemal Kılıçdaroğlu’nun partide ve belediyelerde dönen dolaplardan haberi mi yok, yoksa konuşurken benim bu kirli, rant ve çıkar içinde olan yöneticilerin yaptıklarının sorumluluğunu kabul etmiyor mu?

Sayın genel başkanım şimdi ben size soruyorum;

Partinin genel merkezinde karar verici konumunda olan MYK,üyeleri Milletvekilleri en önemlisi de Belediye Başkanı memleketin inşaat, ihale, çevre konularında hep bahsettiğiniz beşli çeteleri bir araştırın, göreceksiniz ki CHP’li belediyelerin iktidar olduğu il ve ilçelerde asıl inşaat rantının bir ayağının oralarda olduğu gerçeğidir.

Bu çıkar, rant gruplarına direnç sağlayanlara açtıkları davalarla karşı duran, bir elin beş parmağını geçmeyen Belediye Meclis üyeleri partinin içinde köşe başında oturan, listeleri belirleyen, belediye başkanları, ilçe bakanları, MYK üyeleri, sizin yukarıda konuşmanızda belirttiğiniz mücadeleyi veren, namuslu, onurlu, dürüst partileriniz listelerin dışına atıldığında siz de bu duyarlılığı göstermediniz.
Bu nedenle bugün sizi dinlerken neyin doğru, neyin yanlış olduğunu artık karıştırır olduk.
Söylemler ve uygulamalar yapılan her işte ters bir orantı sergiliyor.

Son olarak söylediklerinize önce siz, sonra biz, sonra da halk inansın.
Selamlar, saygılar.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz