SAKARYA’DA MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNE SALDIRI!

0
65 views

Diyarbakır’dan Sakarya’ya gelen mevsimlik tarım işçilerine tarla sahibi ve yakınlarının da aralarında olduğu 30 kişilik grup saldırdı. Biri çocuk iki kişi ağır yaralanırken, işçiler ilçeyi terk etti.

Diyarbakır’dan Sakarya’nın Hendek ilçesine fındık toplamaya giden tarım işçileri, 30 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Saldırıda biri çocuk iki kişi yaralandı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, Diyarbakır’dan 4 Ağustos’ta Hendek ilçesi Çamlıca Mahallesi’ne fındık toplamaya giden tarım işçileri, 27 Ağustos’ta tarla sahibi ve yakınlarının da aralarında olduğu 30 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Saldırıda 15 yaşındaki E.Y. ile 18 yaşındaki Gazi Taş ağır yaralandı. Tarım işçileri saldırı sonrası ilçeyi terk etmek zorunda kaldı.

‘TARLA SAHİBİNİN TORUNU TAŞ ATTI’

Olayla ilgili Mezopotamya Ajansı’na konuşan Çavuş Mehmet Karakaş, 27 Ağustos günü tarlada fındık topladıklarını ve tarla sahibinin torununun kendilerine taş attığını söyledi. Karakaş, “Tarla sahibinin torunu işçilerin bulunduğu tarafa taş attı. Ben taş atmayın işçilerin yüzüne geliyor diye uyardım. ‘Ben atmadım ayağım kaydı taş öyle geldi’ dedi. Biz de tamam dedik. Aradan kısa bir zaman geçti. Tarla sahibinin torunu, çuvalları atmaya başladı, bize yakın bir yerde ayağı kaydı ve yere düştü. Düşünce de işçiler onun bulunduğu tarafa baktı. ‘Ne bakıyosunuz lan bakmayın! Akşam aşağıya indiğinizde sizinle görüşeceğiz’ diyerek hepimizi tehdit etti” diye konuştu.

‘İLÇEDEN AYRILDIK’

Tarlada işleri bitince eve dönmek üzere yola çıktıklarını belirten Karakaş, “Eve gittiğimizde, evin bahçesinde otuz kişilik bir grup bizi bekliyordu. Ne olduğunu anlamadan bize saldırdılar. O sırada 18 yaşındaki Gazi Taş, ve 15 yaşındaki E.Y. ağır yaralandı. Saldırıdan sonra jandarma geldi bizi oradan çıkardı. Daha sonra Hendek İlçe Jandarma Komutanlığı’na şikâyette bulunduk. Daha sonra jandarma eşliğinde eşyalarımızı alarak ilçeden ayrılmak zorunda kaldık” dedi.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here