SAATLERİNİZİ İKTİDARA AYARLAYIN

0
130

Saadet Partisi’nin 8’inci Olağan Büyük Kongresi bugün Ankara’da düzenleniyor.

Saadet Partisi’nin 8’inci Olağan Büyük Kongresi, “Kararlıyız, Milletin İktidarında Saadet Var” sloganıyla Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun tek aday olduğu kongrede bin 200 kayıtlı delege partiyi 2023 seçimlerine taşıyacak olan yeni parti yönetimini belirleyecek. Saadet Partisi Genel Başkanı’nın yanı sıra kongrede, 75 üyeli Genel İdare Kurulu (GİK) ile Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelikleri için de seçim yapılacak.

‘SAATLERİNİZİ İKTİDARA AYARLAYIN’

Yaklaşık 5 bin oturma kapasiteli salonda gerçekleştirilen kongreye, sabahın erken saatlerinden itibaren yoğun ilgi gösterildi. Kongrenin başlangıcına saatler kala salon içinde seyircilere ayrılan yerler büyük oranda dolarken salonun dış kısmına da büyük ekranlar koyuldu ve kongrenin buradan takip edilmesi talep edildi.

Milli Görüş’ün eski lideri Necmettin Erbakan ve SAADET lideri Temel Karamollaoğlu’nun posterlerinin asıldığı kongrenin düzenlendiği salonda “Kararlıyız, Milletin İktidarında Saadet Var” ve “Saatlerinizi İktidara Ayarlayın” pankartları asıldı. Kadın ve erkeklerin ayrı bölümlerden giriş yaptığı ve ayrı bölümlere oturduğu salonda SAADET’in iktidarın politikalarını eleştirdiği videoların simgelerinin olduğu QR kodlu duvar ise ayrıca ilgi çekti.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın birçok kentinden kongreye gelindiği ifade edilen anonslarda “Muhalefetteki son kongremizi gerçekleştirmiş olacağız inşallah” denildi. Solundakiler, “Bilge Başkan”, “Mücahit Erbakan” sloganları eşliğinde kongrenin başlamasını bekledi.

SAADET LİDERİ KARAMOLLAOĞLU SALONDA

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, alkışlar ve “Bilge Başkan” sloganları eşliğinde salona giriş yaptı. Karamollaoğlu’nun, partilileri selamlamasının ardından salonda sinevizyon gösterisi gösterildi.

KONGREDE DİVAN BELLİ OLDU

Saadet Partisi’nin 8’inci Olağan Kongresi’nde divan kurulu belli oldu. SAADET Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya Divan Başkanı seçilirken Fatih Beyazıt, Halil İbrahim Uzun, Hasan Eroğlu, Mustafa Erduran, Haydar Teyfik, Hüseyin Saydam, Mustafa Balta, Sinan Tekin ve Hasan Emir de divanda yer aldı.

SAADET Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Sunar açılış konuşmasında, “Umuda selâm olsun. Özgürlüğe selâm olsun. Kardeşliğe selâm olsun. Selâm olsun maziye. Selâm olsun âtiye. Türk’e ve Kürt’e, Alevi’ye ve Sünni’ye, Laz’a ve Çerkez’e; Sağa ve sola, Doğu’ya ve Batı’ya,
Kuzey’e ve Güney’e selâm olsun” dedi ve şöyle devam etti:

“Bu inançla ve bu kararlılıkla; Sizleri ve ekranları başında bizleri takip eden kıymetli vatandaşlarımızın her birini saygı ve sevgiyle selamlıyor; Bir kez daha kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

SAADET’İN KONGRESİNE KATILAN SİYASİ PARTİLER

SAADET’in 8’ini Olağan Kongresi’ne AK Parti adına MYKY Üyesi Mustafa Şen ve Sinop Milletvekili Nazım Maviş, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan, PM Üyesi Ali Özkan ve Ankara İl Eş Başkanı Perihan Pakize Sinemillioğlu katıldı.

SAADET’in kongresine katılan diğer siyasi partilerin temsilcileri Gelecek Partisi, Yeniden Refah Partisi, DEVA, BBP, Demokrat Parti, Hüda-Par, Zafer Partisi ve Memleket Partisi’nden olurken Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin temsilcileri kongreye katılmadı.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç da kongreye katılan isimler arasında yer aldı.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here