REHA MUHTAR ŞİDDET UYGULADIĞI İDDİA EDİLEN ÇOCUĞUNUN VELAYETİNİ KAYBETTİ

0
211

Mahkeme, Reha Muhtar’ın şiddet uyguladığı öne sürülen kızı M. D. Muhtar’ın velayetini 2 ay süreyle anne Deniz Uğur’a verdi. İkilinin diğer çocuklarının velayeti ise Muhtar’da kaldı.

Eski haber spikeri Reha Muhtar’ın çocuğuna şiddet uyguladığı gerekçesiyle anne Deniz Uğur’un açtığı geçici velayet davasında mahkeme ara kararını açıkladı.

Oyuncu Deniz Uğur, geçen hafta eski eşi Reha Muhtar’ın, 13 yaşındaki kızına şiddet uyguladığı iddiasıyla şikayette bulundu. Uğur, Muhtar’ın 13 yaşındaki kızını elindeki laptopu vermediği için dövdüğü ve direnen çocuğun bilgisayarı tutan ellerini ısırdığını iddia etti.

DHA’nın haberine göre İstanbul Anadolu 1. Aile Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Reha Muhtar, Deniz Uğur ve çocukları katıldı. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu. Reha Muhtar’ın avukatları duruşmanın gizli yapılmasını talep etti. Mahkeme talebi kabul etti.

MUHTAR’A UZAKLAŞTIRMA KARARI

Ara kararını açıklayan mahkeme, velayeti babasında olan M. D. Muhtar’ın geçici velayetinin 2 ay süre ile anne Deniz Uğur’a verilmesine hükmetti. Ayrıca Reha Muhtar’ın 2 ay süre ile şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, bulundukları konuta, okula ve işyerine 2 ay süre ile yaklaşmamasına da karar verildi. Diğer çocukları P. D. Muhtar’ın velayeti ise “şiddete dair kanaate varılamadığı” gerekçesiyle Reha Muhtar’da kaldı. Öte yandan Reha Muhtar, kararın gereklerine aykırı hareket etmesi halinde 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsine tabi tutulacak.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz