QUENTİN TARANTİNO: MARVEL OYUNCULARI GERÇEK FİLM YILDIZI DEĞİL

0
178

Yönetmen Quentin Tarantino, Marvel oyuncularının gerçek film yıldızları olmadığını, asıl yıldızların Kaptan Amerika ya da Thor’un kendisi olduğunu söyledi.

“Pulp Fiction”, “Kill Bill”, “Bir Zamanlar… Hollywood’da” ve “Rezervuar Köpekleri” gibi filmlerin yönetmeni Quentin Tarantino, Marvel filmlerinde yer alan oyuncular hakkında konuştu. Hollywood’un Marvel’laşması nedeniyle artık gerçek film yıldızlarının bulunmadığını söyleyen yönetmen, “Bu kişiler film yıldızları değiller değil mi? Asıl yıldız olan bu tarz karakterler” ifadelerini kullandı.

‘2 Bears 1 Cave’ isimli bir podcast’e konuk olan Tarantino, Marvel oyuncularının aslında yıldız olmadığını, yıldız olanın karakterler olduğunu belirtti. Tarantino, “Hollywood’un Marvel’laşmasının bir parçası, bu oyuncuların belli rolleri oynayarak ünlü olması. Bu kişiler film yıldızları değiller değil mi? Yıldız olan Kaptan Amerika ya da Thor. Bunu ilk söyleyen ben değilim. Daha önce birçok kez söylenmiştir. Ama durum böyle, asıl yıldız olan bu tarz karakterler” dedi.

‘HOŞLANMADIĞIM TEK ŞEY, SADECE BU FİLMLERİN YAPILMASI’

WebTekno’nun aktardığına göre, Marvel filmlerinden nefret etmediğini, yalnızca bugünlerde Hollywood’un yalnızca bu filmleri yapmaya istekli olmasından hoşlanmadığını ifade eden yönetmen, şöyle konuştu:

“Küçükken Marvel çizgi romanlarına bayılırdım. Eğer bu filmler 20’li yaşlarımdayken çıksaydı çok mutlu olurdum. Ayrıca o zaman vizyona giren tek film de olmazlardı. Başka filmlerin arasında olurlardı. Bildiğiniz gibi 60 yaşıma geldim. Yani bu filmler için pek de heyecanlanmıyorum. Hoşlanmadığım tek şey, sadece bu filmlerin yapılması. Hayranlar ve hatta stüdyolar için heyecan uyandıran tek şey bunlar. Bu filmler, şu anki çağı temsil eden tek şey. Başka şeyler için pek fırsat yok. Beni rahatsız eden de bu.”

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz