OTOMOTİV ŞİRKETLERİ ÜRETİME ARA VERİYOR

0
189

Ford Otosan ve Tofaş, KAP’a yaptıkları açıklamada planlı üretime “izin kullanımları ve bakım onarım” dolayısıyla ara vereceklerini bildirdi. Toyota Türkiye ise Sakarya’daki fabrikasında bakım çalışmaları sebebiyle 1-14 Ağustos arasında üretime ara verecek.

Tofaş, Bursa fabrikasındaki üretim arası 8-21 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Üretim arasıyla ilgili KAP’a yapılan açıklamada “Şirketimiz Bursa fabrikasında 08.08.2022 – 21.08.2022 tarihleri arasında planlı izin kullanımı, üretim hatlarında yapılacak planlı bakım-onarım çalışmaları sebebiyle üretime geçici olarak ara verilecektir. Bahse konu dönemde çalışanlarımız yıllık izin hak edişlerini kullanacak olup, fabrikamızda nöbetçi personel ile sadece bakım ve revizyon çalışmaları gerçekleştirilecektir” denildi.

Ford dört fabrika için tarih belirledi

Ford Otomotiv de yıllık izin dolayısıyla fabrikalarında üretime belli tarihler arasında ara verecek. KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Fabrikalarımızda aşağıda belirtilen tarihler arasında üretime ara verilecektir. Bu dönem zarfında fabrikalarımızda periyodik bakım çalışmaları gerçekleştirilecektir. Yeniköy fabrikamızda ayrıca yeni yatırımlarımız için üretim hatlarımızın hazırlanma çalışmaları gerçekleştirilecektir.”

Ara verilen fabrikalar şöyle:

Gölcük Transit Hattı: 1-15 Ağustos
Gölcük Custom Hattı: 1-12 Ağustos
Yeniköy Fabrikası: 1-25 Ağustos
Eskişehir Fabrikaları: 1-15 Ağustos

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sakarya’daki fabrikasında üretime ara veriyor.

Planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları nedeniyle 1-14 Ağustos tarihleri arasında fabrikada üretim yapılmayacak.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 2021 yılında Sakarya’daki üretim fabrikasında 230 bin araç üretmişi bunların 188 binini 150’den fazla ülkeye ihraç etmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz