ORUCU BOZAN ŞEYLER

0
401

ORUCU BOZAN ŞEYLER

Ramazan Ayının gelmesiyle, her sene olduğu gibi bu sene de her sene sorulan soruları sorma vakti gelmiş bulunuyor. Ekranlara kitlenip aynı soruları dinleyip farklı cevaplar bekliyoruz. Sanırım yemek yemek ve su içmek orucu bozmaz cevabını alana kadar sormaya devam edeceğiz.

Sosyal medyada da gündem olur hâle gelen bu durum en ilginç soruyu kim sorar mevzusuna dönüyor hatta o kadar abartılıyor ki parası olan ya da yatırım yapmak isteyen insanlar meşhur kanaldaki meşhur kişiye bağlanarak; kripto para, bitcoin vb. almanın oruca etkilerini soruyor.
Seviyede hiçbir zaman sınır tanımayan sevgili yurdum insanı, başka bir gezegende yaşam şartları ve ihtimalleri konuşulurken, eğer oraya gidersek hac ibadetimizi nasıl yaparız diye soruyor. Kimisi trol olan bu soruların çoğunun gerçek oluyor olması da trajikomik oluyor.

Peki hocam millet yılın 11 ayı aç kalırken büyük büyük yapılarda karnını doyurmak neyi bozuyor?
Ya alınan ağır vergiler yüzünden aç kalan insanların gözyaşına sebep olmak?
Ortadan kaybolan sen milyar sen milyon sen kim sen ki sen, bunları yiyenin neyi bozuluyor hocam?
Yanlış anlaşılmasın isyan eden kadının videosundan bahsediyorum. Onun kocasınınkini milyar bozmuş anlaşılan. Peki hocam satmak mı daha çok bozar orucu yoksa almak mı?
Aynı anda tüm biletleri alıp tek başımıza uçakla seyahat etsek peki, yeriz kimse de görmez. Üstüne biletleri bey adayımız alırsa bir de. O zaman bozulur mu hocam?

Ağzımıza giren orucu bozuyor onu anladık artık peki kalbimize giren neyi bozuyor?
Cevap yok mu hocam?
Sanırım siz de her sene sorulan otomat sorulara aynı cevabı vermeye alışmışsınız, güncel soru sorulduğunda siz de afalladınız bir.
Peki hocam güncel soru sormak orucu bozar mı?