ONUR ŞENER DURUŞMASINDA İKİ ŞÜPHELİNİN TUTUKLULUK TALEBİNE RED

0
165

Ankara’da müzisyen Onur Şener’in öldürülmesi sonrası adli kontrolle serbest bırakılan iki şüphelinin tutuklanmasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi, mahkemece reddedildi.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde müzisyen Onur Şener’in öldürülmesine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada yeni gelişme yaşandı.

3. Sulh Ceza Hakimliği’nce adli kontrolle serbest bırakılan şüpheliler G.G. ve J.E’nin tutuklanmasına yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi, mahkemece reddedildi.

KAMERALAR DETAYLI İNCELEME İÇİN SİBER SUÇLARLA MÜCADELE DAİRE BAŞKANLIĞI’NA GÖNDERİLDİ

AA’nın haberine göre, soruşturmayı derinleştiren savcılık, olayın yaşandığı mekanın kameralarının çalışmadığının tespit etti. Bunun üzerine kameralar detaylı incelenmesi için Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’na gönderildi. Kameraların, sistem arızası mı yoksa olaydan sonra fiziki bir müdahale sonucu mu çalışmadığını araştıran savcılık, çevredeki olay yerini gören güvenlik kameralarının da kayıtlarına el koydu.

Şüphelilerin saç ve tırnaklarından alınan DNA örneklerinin, maktulün doku örnekleriyle karşılaştırılması için ilgili kurumlara müzekkere yazan savcılık, suçta kullanılan bardaktaki parmak izinin tespiti için de Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı’na talimat verdi. Olay günü mekanda olan kişilerin ifade alma işlemlerinin devam ettiği soruşturmada, Adli Tıp Kurumu’ndan beklenen raporların gelmesi ve dijital incelemelerin ardından, iddianamenin hazırlanacağı belirtildi.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz