New York ve Washington’da 6 evsiz silahla vuruldu, 3’ü hayatını kaybetti.

0
207

ABD’de evsizlere yönelik silahlı saldırılar düzenleniyor. Son 2 haftada gerçekleşen ve 6 evsizi hedef alan silahlı saldırılarda, New York’ta 2, Washington’da 1 evsiz yaşamını yitirdi. Polis, New York’taki saldırıların aynı kişi tarafından yapıldığını düşünüyor.

ABD’nin başkenti Washington ile New York kentinde sokaklarda yaşayan evsizleri hedef alan silahlı saldırılarda vurulan 6 kişiden 3’ü hayatını kaybetti.

AA’nın ABD basınından aktardığı haberlere göre, emniyet yetkilileri, silahlı bir saldırganın New York ve Washington’da son 2 haftada 6 evsizi hedef aldığını bildirdi.

Silahlı saldırganın, önceki gün yerel saatle 04.30 sularında, sokakta uyku tulumunda uyuyan 38 yaşındaki evsiz bir erkeğe ateş ettiği belirtildi.

New York’un Manhattan bölgesindeki Bellevue Hastanesi’ne kaldırılan kişinin sağlık durumunun stabil olduğu öğrenildi.

NEW YORK’TA 2 EVSİZ ÖLDÜ

Bu olaydan birkaç saat sonra da acil yardım hattı 911’e gelen çağrıda, sokakta uyku tulumundaki bir erkeğin hareketsiz yattığı belirtildi.

Yetkililer, bu kişinin başı ile boynundan vurulduğunu ve olay yerinde hayatını kaybettiğini açıkladı.

New York polisinin elde ettiği olay yeri görüntülerine göre, sokakta uyku tulumunda uyuyan evsiz kişiye yerel saatle 06.00 civarında yaklaşan saldırgan ateş ediyor.

Polisler, siyah kıyafetli ve siyah kar maskeli saldırganın bulunması için fotoğraflarını yayımladı.

Diğer yandan, emniyet yetkilileri, dün akşam New York sokaklarında uyku tulumunda uyuyan bir evsizin daha, yerel saatle 19.00 sularında silahlı saldırıda hayatını kaybettiğini açıkladı.

Yetkililer, dünkü olayın failiyle cumartesi günkünün failinin aynı kişi olduğunu tahmin ediyor.

Bu arada, New York Polis Departmanının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, söz konusu olayın failinin yakalanması için bilgi sağlayanlara 10 bin dolara kadar ödül verileceği duyuruldu.

“BU KORKUNÇ OLAYIN SORUMLUSU BULUNANA KADAR BİZE RAHAT YOK”

New York Belediye Başkanı Eric Adams, düzenlediği basın toplantısında, olayın, birinin canını alma kastıyla yapılmış bir eylem olduğunu söyledi.

Adams, iki kişinin suç işlerken değil, sadece sokakta uyurken vurulduklarına dikkati çekti.

Evsizlerin güvenliğinin sağlanması için ekiplerin metro ve barınaklarda devriye gezeceğini kaydeden Adams, “Bu korkunç olayın sorumlusu bulunana kadar bize rahat yok” dedi.

WASHİNGTON’DA 1 ÖLÜ, İKİ YARALI

Diğer yandan, Washington’da görevli emniyet yetkilileri, 3, 8 ve 9 Mart’ta sokakta uyuyan evsizlere yönelik silahlı saldırılar düzenlendiğini duyurdu.

Yetkililer, 3 ve 8 Mart’taki saldırılarda iki evsizin yaralandığını belirtti.

İtfaiye ekipleriyle 9 Mart’ta bir çadırda çıkan yangına müdahale ettiklerini söyleyen yetkililer, bu çadırda silahla vurulan ve bıçaklanan bir evsizin cesedini bulduklarını ifade etti.

Yetkililer, faillerin bulunması için New Yorklu polislerle çalışıldığını açıkladı.

KAYNAK : birgün

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz