NETFLİX’İN YERLİ DİSTOPİK DİZİSİ ‘SICAK KAFA’ SOSYAL MEDYAYA DAMGA VURDU

0
94 views

Afşin Kum’un romanından uyarlanan 8 bölümlük Sıcak Kafa dizisi, 2 Aralık’ta Netflix’te yayına girdi. Sadece iletişim yoluyla zihinden zihne bulaşarak yayılan bir salgını konu edinen dizi, kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Başrollerini Osman Sonant, Şevket Çoruh ve Hazal Subaşı’nın paylaştığı Sıcak Kafa, 2 Aralık Cuma günü Netflix’te izleyicilerle buluştu.

Afşin Kum’un aynı adlı eserinden uyarlanmış 8 bölümlük bir mini dizi olan Sıcak Kafa, Türkiye’nin ilk distopik dizisi olma özelliğini taşıyor.

Tims & B Productions imzalı dizinin yönetmen koltuğunda Mert Baykal ve Umut Turagay oturuyor. Mert Baykal, Müjgan Ferhan Şensoy, Zafer Külünk ve Gökhan Şeker ile birlikte diziyi kaleme alan senaristler arasında da yer alıyor.

HALUK BİLGİNER DE KADRODA

Öte yandan Osman Sonant, Şevket Çoruh ve Hazal Subaşı’nın başarollerini paylaştığı dizinin kadrosunda birçok usta isim bir arada yer alıyor.

Onlardan biri de Haluk Bilginer.

SICAK KAFA DİZİSİNİN KONUSU NE?

Sıcak Kafa dizisinde, iletişim yoluyla yayılan bir salgın konu alınıyor. Salgının pençesindeki bu distopik dünyada, hastalığa bağışıklık kazanan dil bilimci Murat Siyavuş’a Osman Sonant hayat veriyor.

Murat Siyavuş’un peşine düşen Salgınla Mücadele Kurumu, kahramanımızı saklandığı yerden çıkmak zorunda bırakıyor. Böylece salgının etkisi altına aldığı İstanbul’un gizemli yerlerinde macera başlıyor. Bakalım ‘Sıcak Kafa’nın sırrı ortaya çıkacak mı? Nasıl çıkacak?

SICAK KAFA OYUNCULARI KİMLER?

Osman Sonant (Murat Siyavus)
Şevket Çoruh (Anton Kadir Tarakçı)
Hazal Subaşı (Şule)
Haluk Bilginer (Fazıl)
Gonca Vuslateri (Yasemin)
Şebnem Hassanisoughi (Canan)
Yetkin Dikinciler
Cüneyt Uzunlar
Feriha Eyüboğlu
Ozan Çelik
Kubilay Karslıoğlu
Özgür Emre Yıldırım
Hakan Gerçek
Kubilay Tunçer
Furkan Kalabalık
Erdem Akakçe
Zerrin Sümer
Tilbe Saran
Barış Yıldız

SICAK KAFA’NIN 2. SEZONU GELECEK Mİ?

2 Aralık Cuma günü yayınlanan 8 bölümlük dizi kısa sürede Netflix’in en çok izlenenleri arasında yerini aldı.

İzleyenler, ‘Sıcak Kafa dizisinin 2. sezonu ne zaman gelecek’ sorusunu sormaya başladı. Ancak henüz dizinin yeni sezonu ile ilgili resmi bir açıklama gelmedi.

İşte Sıcak Kafa’nın fragmanı…

KAYNAK: Cumhuriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here