NETFLİX İZLEYEREK İNGİLİZCE ÖĞREN!

0
276

Türkiye olarak İngilizce konuşma konusunda 70 ülke arasında 50. sırada yer alıyoruz. Bunun sebebi pek çok etkene yorulabilir oldukça eleştiriye açık bir konu. Fakat bireysel olarak da İngilizce öğrenmeye mesai harcamayı sevmediğimiz oldukça aşikar.

Araştırmalara göre ilkokuldan itibaren lise mezuniyetine kadar olan süreçte 1000 saatten fazla İngilizce dersi alıyoruz. Buna rağmen İngilizce hala en büyük tabularımızdan biri.

 

Gelin sizinle standart İngilizce derslerinin dışına çıkıp bunu günlük rutininiz haline getirecek bir yöntem paylaşalım. Netflix izlerken İngilizce öğrenmeye ne dersiniz?

 

Özellikle pandemi dönemi kullanıcı sayısında ciddi artış gözlenen Netflix platformunda sevdiğiniz içerikleri izlerken bilmediğiniz kelimeleri de öğrenmeniz mümkün.

 

Kendi sevdiğimiz tarzda dizi ya da filmleri istersek Türkçe altyazı, istersek de İngilizce alt yazı ile izleyebiliyoruz. Başlangıç olarak Türkçe altyazı ile başlayıp, sonrasında kendinizi geliştirdikçe İngilizce ile devam edebilirsiniz tabi ki.

Ama isterseniz bir eklenti sayesinde Chrome tarayıcınız üzerinde altyazıları iki dilde aynı anda görüntüleyebilirsiniz ve anlamına bakmak istediğiniz kelimenin üzerine tıklayarak sesli sözlüğe anında ulaşabilirsiniz.

Bu eklentinin adı Language Learning with Netflix ve kurulumu da oldukça basit.

 

Ayrıca kurum bilgileri için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.