NE VEREYİM ABİME?

0
364

   Gün/Dem vurma günü…Hazırsanız başlayalım…
   Mevsim sıcaklığı dahil, hiçbir şeyin normal olmadığı güzel ülkemizde; yüzümüze yerleşen şaşkınlık ifadesi yerini budala bir tebessüme bıraktı artık. Her ne yaşanırsa yaşansın gündeme düşen her haberi olağan karşılıyor, hiçbir şeye şaşırmıyor, tepki vermiyor, hatta çoğu zaman konuşamıyoruz bile… ZatenSöylesen tesiri yok, sussan gönül razı değil.
   “Sudan ucuz” deyiminin tarihin derinliklerine gömülmeye yüz tuttuğu bu günlerde “telefonunu çıkar” diyen vatansever dayılar yeni alternatifler üreterek “su alacak paran var ama yeğenim.” diye ekonomiye can vermeye devam ediyor. Baktılar insanların ceplerinden ne çıkacağı belli değil, gözün gördüğü esastır diyerek kendilerini garantiye aldılar. Böylece refah seviyemizin geldiği nokta yüreğimize bir kez daha su serpmiş oldu. Su deyip geçmeyin! Üç tarafımız sularla çevrili olsa da içebildiklerimiz kazancımızla doğru orantılı!.. Özetle; artık hiçbir şey ‘sudan ucuz’ değil… Zaten elimizi de nereye atsak zama çarpıyor. Zamdan bahsedince de ucu siyasete dokunuyor. Alternatifsiz yaşamak istediğimiz ülkemizde her talebimiz veto ile sonuçlanıyor. Yeme, içme ve giyinme gibi zorunlu ihtiyaçlarını dahi karşılayamayan vatandaşlar ise önce bebekte 3-5 tur atıyor, sonra bununla da yetinmeyip meydanda çırılçıplak raks ediyor!. Karacaoğlan “Üryan geldim, yine üryan giderim.” derken bunu kastetmemişti halbuki… Yaşanan bu gövde gösterilerini, hava sıcaklığına yormakla yetinebiliyoruz sadece… Yine sıcağa dayanamayan sığınmacı kardeşlerimiz ise sokakları mesken tuttuğundan ülkeyi panayır alanına çevirdiler. Keşke sanatçıların konserlerini iptal etmek yerine büyük bir Festival düzenlense de “Yüce Türk Milleti” de biraz eğlense…
   Geçim sıkıntısı, akıl tutulması, gelecek kaygısı yetmezmiş gibi bir de retrolar canımıza okuyor. Gezegenler ne yapıyor, orada neler oluyor bilmiyoruz ama aşağıda insanlar yoldan da, raydan da çıkmış vaziyette. Çok şükür Merkür retrosu sona erdi de ışıltılı hayatlarımıza geri dönebildik. Zaten başımıza ne geliyorsa bu retrolardan geliyor. “O gezegen senin, bu gezegen benim…” Sağda, solda sürtüp sürtüp Dünyanın da dengesini bozuyorlar.
   Tüm bu gariplikler yaşanırken ülkemiz bir başarıya daha imza attı ve 14.7 milyon tonla en çok atık ihlal eden ülke oldu. Sigara kullanımında da birinciliği kimseye kaptırmadık ve en üst sırada yerimizi aldık. Bu başarı hepimizin… Ne kadar övünsek azdır.

    Kamu Spotu : Sigara sağlığa zararlıdır…  

   Madem mevsim sıcaklığı ile başladık yine aynı konuyla bitirelim yazımızı. Ve bu sıcak havalarda patili dostlarımız için kapımıza bir kap su ve mama koymayı ihmal etmeyelim…

 

Melike Sorgun
05/06/2022

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz