NE OLA Kİ BU ENERJİ?

0
307

Yıllardır insanların dilinde dolanan ve sıklıkla kullandığımız kelimedir enerji. Şarkılara konu olmuş, çeşitli programlarda bahane olmuş, toplumsal ilişkilerimizde de kaçış olmuştur. Birine karşı beslediğimiz duyguları tanımlayamadığımızda ya da tanımladığımızla yüzleşmek istemediğimizde devreye girer “ben onun enerjisini sevmiyorum ya” Daha fazla açıklamaya gerek yok değil mi? Bundan sonra “o” kişiyle alakâlı bütün soruların cevabını tek bir kelimeye sığdırdık bile.

İçinde bulunduğumuz süreçte bu ve benzeri kavramları daha sık duymaya başladık. Pandemi herkesi etkiledi ve bu eve kapanış her şeyi sorgular hâle getirdi. Bir içe dönüş süreci başladı. Hatta bazı tabirler sık kullanıldı ve ezber cümlelere dönüştü. Metrekarelik evlerimiz koza oldu sonunda biz de kelebek. Doğal olarak bütün bunlar da bu alanda piyasanın canlanmasına ve ekonomiye katkı sağlamak için yeni bir kapıya sebep oldu. Önceleri çok bilinmeyen ve maliyetleri nedeniyle her kesimin ulaşamadığı bu eğitimler ortalığa düşer hâle geldi. İnsanların içinde bulundukları durumdan faydalanmaya çalışan “umut tacirleri” ortaya çıktı ve bu en çok da işlerini gerçekten doğru yapan ve kadim bilgiler ışığında insanları aydınlatan eğitimcileri etkiledi. Aşk enerjisi, ilişki enerjisi, para enerjisi derken en sonunda enerjinin kilogramı fazlasıyla arttı ve uçuk rakamlarla satılır hâle geldi.
Peki ne ola ki bu enerji?

Ben sizlere bugün insanlara satılmaya çalışılan evrensel yaşam enerjisi olan Reiki’den bahsedeceğim. Reiki, Japon Hristiyan bir rahip olan Dr. Mikao Usui tarafından 19. Yüzyılda keşfedilen çok eski bir tedavi yöntemidir. Bizi çevreleyen evren, sonsuz ve tükenmeyen bir enerjiyle doludur. Bizi hayatta tutan da bu evrensel, aslî ve yaratıcı güç ve enerji kaynağıdır. Reiki bu doğal şifa enerjisidir. “REİ”; evrensel yaşam enerjisidir. “Kİ” ise REİ’nin bir parçasıdır ve yaşayan her şeyin içinde akmaktadır, yani aynı zamanda bizim kendi biyolojik hayat enerjimizdir. Herkes tarafından, çocuklar dahil öğrenilmesi kolaydır. Yani sizin anlayacağınız kilogramına paralar akıtmanıza gerek yoktur, makul rakamlarla da ulaşabilirsiniz enerjiye. Bu sizin içinizde ve doğanızda olan güçtür sadece açığa çıkarmak için kendi yolunuzu, yönteminizi bulmanız gerekir. Her işin bir ustası olduğu gibi bu işin de öğreticileri vardır elbet ve onların desteğiyle daha kolay olacaktır. Enerjiniz bol olsun sevgili okur, sevgiyle kalın.

Bana bu yolda destek olan ve enerjiyi nasıl kullanacağımı öğreten sevgili hocam Abdullah Mustafa Aydoğdu’ya sonsuz teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz