MİT’TEN SURİYE’DE IŞİD OPERASYONU

0
42 views

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın yerel güvenlik güçleriyle koordineli operasyonu sonucu Suriye’nin kuzeyinde, aralarında Barış Pınarı alan sorumlusunun da olduğu 5 IŞİD’li terörist yakalandı.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın istihbaratı ve ÖSO’ya bağlı yerel güvenlik güçlerince Barış Pınarı Harekatı alanında düzenlenen operasyonlarla 5 IŞİD mensubu terörist, silah ve teçhizatlarıyla birlikte ele geçirildi.

Abu Seyf Tadmuri/Abu Dücane kod adlı Muhammed Halid Ali

Yakalananlardan Abu Seyf Tadmuri/Abu Dücane kod adlı Muhammed Halid Ali‘nin Barış Pınarı Harekatı alan sorumlusu olduğu ve Suriye’nin Çöl bölgesinde faaliyet gösterdiği belirlendi.

Abu Ömer Korani kod adlı Muhammed Salih‘in, örgütün talimatıyla çeşitli baskın eylemlerine katıldığı, Abu İslam Salo kod adlı Halit Muhammed İsa El Hulu ve Abu Hasan Şami kod adlı Ali Hüseyin Ali‘nin örgüt bünyesinde suikastçı olarak faaliyet gösterdiği, Abu Hamza kod adlı Şadi El Setem El Ali‘nin ise Barış Pınarı Harekatı alanındaki patlayıcı madde sorumlusu olarak faaliyet gösterdiği öğrenildi. Teröristlerin ilk sorgulamalarının ardından Türkiye’ye getirildikleri öğrenildi.

KAYNAK: Sözcü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here