Milleti markete gitmeye tahrik edenlere gereğini yaparız.

0
226

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu milletin ‘Şu bitecek, bu bitecek’ diye marketlere gitmesini tahrik edenlere gereğini yaparız” ifadelerini kullandı. Soylu, Ukrayna’dan gelen göçmenlerin sayısının ise 20 bin olduğunu belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Başkent Trabzon Dernekler Federasyonu 2. Olağanüstü Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’deki ekonomik kriz ve Ukrayna’dan geçen göçmenlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Yıllardan beri bizi terörün, milyonlarca düzensiz göçün yanı başında bırakanlar hadi hareket edin şimdi. 1,5 milyonu aşan bir göçten bahsediliyor. Üçüncü ülkelerden olmak kaydıyla bugün itibarıyla Türkiye’ye gelen Ukraynalının sayısı 20 bini aştı. Başımız üzerinde yerleri var. Turist olarak gelenleri de konaklattırıyoruz. Misafirperverliğimizi en üst seviyede gösteriyoruz. Biz onlar gibi sarı saçlı, mavi gözlü, yeşil gözlü, yani kendi ırklarına göre bir ayrım yapmayız. Biz Müslümanız. Dünyanın neresinde olursa olsun mağdura sahip çıkarız.”

Soylu, Avrupa’ya, ABD’ye teslim olmadıklarını savunarak, ‘dünyanın her noktasıyla ilişkileri geliştirdiklerini’, ‘bunun da faydalarını kriz dönemlerinde gördüklerini’ iddia etti.

GIDA MESELESİ: İNSANLARI MARKETLERE DÖKMEYE ÇALIŞANLAR VAR

İçişleri Bakanı Soylu, ‘bir gıda ürününde eksiklik olacak diye sosyal medyada insanları tahrik ederek marketlere dökmeye çalışanların olduğunu’ söyledi.

‘Kamu düzenini bozmaya çalışanları tespit edeceklerini’ belirten Soylu, “Sosyal medya üzerinden, birtakım siyasi manipülasyonlarla bu milletin ‘Şu bitecek, bu bitecek’ diye marketlere gitmesini tahrik edenlere gereğini yaparız. Türkiye’nin bu konularda herhangi bir eksikliği söz konusu değildir” dedi.

KAYNAK : birgün

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz