MANSUR YAVAŞ’TAN AKŞENER’E ADAYLIK YANITI

0
120

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanlığı adayları arasında adı geçen ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın İYİ Parti lideri Meral Akşener’e, ‘Ben kendi başıma çıkıp aday olmam’ dediği iddia edildi.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a cumhurbaşkanlığı için adaylık teklifinde bulunduğu iddiası gündem olmaya devam ediyor. Gazeteci Barış Yarkadaş, Akşener’in Yavaş’a adaylık teklifinde bulunduğu iddiasının ardından Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, konuyu köşesine taşıdı.

Akşener’in böyle bir söz söylemediğini belirten Sarıkaya, özetle şöyle dedi:

“İleri sürülen ve yeniden dolaşıma sokulan görüşme ise aylar öncesinde Yavaş’ın İYİ Parti’de Akşener ile görüşmesine dayanıyor.

Bu görüşmede Akşener, Yavaş’a adaylık konusunda ileri sürüldüğü gibi bir cümle söylemiyor.

Çünkü yanlarında İYİ Parti Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergün de var… Hiçbir şekilde konu açılmadığı gibi, başka konular üzerinde ağırlıkla duruluyor.

Sonrasında Akşener adına Yavaş’ın yanına bazı aracılar gidip gelmiyor değil… Onlara da hemen herkese söylediği cümleyi tekrar ediyor; ne bir fazla, ne bir eksik…

Dün bir kez daha sordum, aynı yanıtı aldım.

Yavaş’ın hemen her gelene söylediği, defalarca da bıkmadan tekrar ettiği cümleyi yinelediler:

‘Ben kendi başıma çıkıp aday olmam… Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’nun da içinde bulunduğu 6’lı masada liderler kimi gösterirse, onun için var gücümle çalışırım…'”

KAYNAK: Duvar