‘KURAK GÜNLER’E AVRUPA FİLM AKADEMİSİ’NDEN EN İYİ KURGU ÖDÜLÜ

0
193

Emin Alper’in son filmi “Kurak Günler”, Avrupa’nın Oscarları olarak bilinen Avrupa Film Ödülleri’nde En İyi Kurgu ödülünü kazandı.

Dünya prömiyeri 75. Cannes Film Festivali’nin ‘Belirli Bir Bakış’ (‘Un Certain Regard’) bölümünde gerçekleşen, Türkiye prömiyeri ise 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapan Emin Alper’in yeni filmi “Kurak Günler”, Avrupa Film Akademisi (EFA) tarafından düzenlenen ve Avrupa’nın Oscarları olarak bilinen Avrupa Film Ödülleri’nde En İyi Kurgu ödülünü kazandı. Filmin kurgucuları Özcan Vardar ve Eytan İpeker, 10 Aralık’ta İzlanda’da düzenlenecek Avrupa Film Akademisi Ödül Töreni’nde sahneye çıkıp ödüllerini alacak.

Ay Yapım ve Liman Film’in yapımcısı olduğu “Kurak Günler”in başrollerini Selahattin Paşalı ve Ekin Koç paylaşırken, yardımcı rollerde Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz onlara eşlik ediyor. Emin Alper’in dördüncü uzun metrajlı filmi olan “Kurak Günler”, bir süredir kuraklık sorunuyla boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye başkanı Selim ve avukat oğlu Şahin, yerel gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı arasında yaşanan çekişmeleri konu alıyor.

“Kurak Günler”, 9 Aralık’ta Bir Film dağıtımıyla vizyonda izleyicilerle buluşacak.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz