KPSS REZİLLİĞİ / YETTİ ARTIK!

0
336

Dünyanın hiç bir yerinde kendi insanına bu kadar kötü bir davranışı uygun gören bir devlet yoktur.

Olsa da refah ve ekonomi endekslerinin sonlarında yer alanlar arasından ya çıkar ya çıkmaz.

Bilemiyorum KPSS’nin başka örneği var mıdır?

Bu ülke gençleri yıllarca ÖSS-ÖYS belası ve ardından isim değiştirmiş kabuslarıyla uyudu uyandı. Yetmedi ümidini kestiği ekonomik şartlardan bir nebze olsun sıyrılmayı amaçladı ve memurluk için adım attı. Attığı andan itibaren başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir.


Önce FETÖ’cü kalpazan teröristler umutlarını çaldılar. (Sadece memuriyette değil emin olun aklınıza gelebilecek her yerde çaldılar)

Yıllarca sınavlarda inci tanesi gibi başarı yazan gençler mülakat dedikleri gerçek adı (Torpil ve kayırma) olan kepazeliğe takıldılar. Yıllarca süren bu aşağılık düzene AKP dur demedi.

Tam tersine nerede bu tarz bir rezillik var üstüne ekledi durdu. FETÖ kendini ele verip de ülkenin aydın insanları eliyle elemine edildi! Evet! kışlada, kamuda sokakta her nerede az da olsa mevkisini AKP eliyle kaybetmemiş Cumhuriyet insanı varsa onlar sayesinde alaşağı edildi.

Kışladan tankı, helikopteri çıkartmadı çatıştılar. Sokakta çatıştılar. AKP bu rezillerle kolkola iken onlar çata çat dövüştüler. Zindanlara düştüler, canlarına kıyıldı, kendi canlarını aldılar. Feda olsun dediler!
Ne için dedikleri ortada: KPSS rezillikleri bu ülkede bir daha yaşanmasın diye feda dediler. Bu ülkenin doktoru, öğretmeni, askeri, polisi, hakimi ve nicesi düzgün insanlardan seçilsin diye feda ettiler. Gençler için feda ettiler. Arkalarında bir seda bırakıp gittiler.


Tüm bu yaşananlardan ders alınmadığı ortada. Halen ülke 25 senedir elinde tutanalar tarafından rezilliklere sürüklenmeye devam ediyor! Yok mu bunun sorumlusu? YÖK başkanını oraya atayan kim? Bu mülakatları düzenleyen uygulan kim? Yüzlerce FETÖ sonrası tarikatçıyı mevkilere doluşturan kimler?

Şimdi bu sorular cevapsız, edenlerin de yanına kar kalıyor zannedilebilir. Zannedilmesin efendim. Gününü bekler. O kadar.


Bunca gence bunları reva görenlere gençler okkalı bir cevap verecekler sandıkta! Nereden mi biliyoruz bakınız araştırma sonucu: