KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

0
144

KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ

Bilen bilir köprülerden geçmeden önce “Son çıkış” uyarılı tabela vardır. Geçmeyesin sonra dönemezsin, dönmen çok zor olur diye uyarı niyetliğinde koyarlar.

Geçtiğin zaman bin bir zahmet binbir çile çekersin ya, işte çekmeyesin diye o tabela oradadır.
2. tura sarkan başkanlık seçimi de memleket için adeta “Krizden önce son çare” gibi bir şekle büründü.

Ekonomi iflasta, göçmenlerin yükü vatandaşın omzunda, gençler çaresiz, halk umutsuz. Böyle bir tablo karşısında seçimin ikinci tura kalması bile mucize iken “Bir şey olmadıysa bile oldu birşeyler!” ve şaşırtıcı bir sonuçla karşı karşıya kaldık.

MHP’nin sandıklarda yapılan kap kaç ile bu kadar oy alması pastanın üzerindeki krem şanti gibi oldu. Yersen…

Erdoğan’ın ve kurmaylarının geçmiş dönemdeki heyecanı ve zafer sarhoşluğunu ilk turda göremedik. Rakibinden 5 puan fazla (Yaklaşık 2.5 milyon oy) almış olmasına rağmen bir gam gasavet havası var. Nedeni bilinmez. Ancak devletin tüm imkanlarına rağmen, uçan hürkuşlar, kaçan Togg’lara rağmen sonucun facia olduğu belli.

Kılıçdaroğlu’ndan aşırdığı vaatlerde yetmedi ilk turda almasına. Üstüne üstlük 2002 yılındaki AKP oylarına kadar gerileme oldu.
Bu sonuç Reis’i güldürmedi nitekim.
Bizi, yani muhalefeti güldürdü mü? ASLA!
Ancak bize ne verdi? Zayıf gördüğü ve sürekli; Bay Kemal çıksana karşıma yüreğin varsa! ” dediği Bay Kemal karşısına çıktı.

Sonuç olarak yenilmez adam denilen kişi zafer kazanamadı!
Bu bize bir umuttur. Bizim mahallede alışkanlıktır. Bardağın boş tarafına bakılır önce, karşı mahallede ise tam tersi yaygındır. Bu sefer bizim de kazanımlara odaklanmamız gerek. Her şeye rağmen kaybetmedik ve muhtemel olan bir sonuç aldık.

Şimdi vatandaşların zihninde olan temel soru şu: Sandık güvenliği ve Dijital Seçim güvenliği! Bu ikisinin de sağlanması gerek.

Alınan onca mağlubiyet ve yaşanan onca sıkıntıya rağmen halen boş sandıkların olması asla kabul edilemez.! Görevinin başındaki(?!) kişinin alınmış olması yeterli değildir! Yerine gelen kişinin de görevini hakkıyla yapması gerekiyor! Göreceğiz!

Islak imza ile bitmiyor! Verilerin hem CHP’nin sistemine hızlı ve güvenli girilmesi hem de YSK ile eşgüdümlü takip edilmesi şart! Bununla beraber saçma sapan iletişim yöntemlerinden vazgeçilmeli İBB seçimlerinde olduğu gibi dakikası dakikasına kamuoyuna bilgi verilmelidir!
Geçmişte bunu başardık. 28 Mayıs günü de başarmak zorundayız!
Bütün ülke için…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here