KONSERİ İPTAL EDİLMEK İSTENEN ZAKKUM’DAN AÇIKLAMA: AYDINLIK KARANLIKTAN KORKMAZ

0
184

Zakkum grubu, Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa Şubesi’nin iptalini istediği Urfa konserinin ardından, “Asla akıldan çıkmasın: Aydınlık karanlıktan korkmaz!” dedi.

Müzik grubu Zakkum, Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa Şubesi’nin “İsmini cehennemdeki Zakkum ağacından alan grubun vermeyi planlandığı müzikal gösteriminin kötülükten başka bir şeye hizmet etmeyeceği herkesin malumudur” gerekçesiyle Urfa konserlerinin iptalini istemesi hakkında bir açıklama yaptı. Grup, açıklamasında, “Kirli beyinlerin, din istismarcılarının, Şanlıurfa’ya yakışmayan bu kişilerin yegane amacının vitrinde kalmak, gündem yaratmak, yobazlığı normalleştirmek olduğunun farkındayız” ifadelerini kullandı.

‘AYDINLIK KARANLIKTAN KORKMAZ’

Zakkum’un Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Son bir haftanın (akla sığmaz şekilde) gündemi olan Şanlıurfa konserimiz az önce sona erdi. Kirli beyinlerin, din istismarcılarının, Şanlıurfa’ya yakışmayan bu kişilerin yegane amacının vitrinde kalmak, gündem yaratmak, yobazlığı normalleştirmek olduğunun farkındayız. Hafta boyu sessiz kalmamız bu sebeptendi. Bu zorbalığın, bağnazlığın, akıl dışılığın savunucularının değirmenine su taşımayı asla istemeyiz.

Bu kişiler en sağlam cevabı, bu gece Şanlıurfa’da bizi izlemeye gelen 25 bin güzel insandan aldılar. Ne güzeldin bu gece Şanlıurfa. Biz müzik yapmak ve müziğimizi iletmek için varız. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda tam 23 senedir de müziğimizi yapmaya devam ediyoruz.

Ve asla akıldan çıkmasın: Aydınlık karanlıktan korkmaz!”

NE OLMUŞTU?

Din Görevlileri Birliği Derneği Şanlıurfa Şubesi, müzik grubu Zakkum’un adının, cehennemde yetişen ağaç olduğunu gerekçe göstererek, grubun Şanlıurfa’da vereceği konserin iptal edilmesini istedi. Müzik grubunun “Fuhuştan başka bir şeye hizmet etmeyen ve ahlakı tahribat etme yönünden zakkum zehrinden daha zararlı” olduğunu savunan Hacı Kurt, “Şeytan, insanları değişik yönlerden tuzağa düşürür. Bunlardan bir tanesi de ahlaksız müzikal gösterilerdir. İsmini cehennemdeki Zakkum ağacından alan grubun vermeyi planlandığı müzikal gösteriminin kötülükten başka bir şeye hizmet etmeyeceği herkesin malumudur. Her tarafı çirkef kokan bu programın iptal edilmesi gerekir. Her tarafı çirkef kokan bu programın iptalini Sayın Başkan’dan rica eder, gençlerimizi çok yönlü olarak ifsat edecek olan böyle ahlaksız bir gösterinin günahına ortak olmamasını kendisinden beklerim” ifadelerini kullanmıştı.

Kurt, internetten Zakkum’un birkaç konserini izlediğini ve Türk adet ve geleneklerine uygun olmadığı kanaatine vardığı için bu açıklamayı yaptığını belirterek, “Aslında Zeki Müren’in, Nuri Sesigüzel’in müziği olsa belki bize daha uygun olurdu. Ama şarkılarının sözlerinin gençlere kötü çağrışımlar yaptığını gördüm. Kastettiğim fuhuş sadece ilişki değil, her türlü kötülüktür. Bu nedenlerle de konserin iptali yolunda talepte bulundum” demişti.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz