KILIÇDAROĞLU’NUN İNGİLTERE ZİYARETİNİ HEDEF ALAN ERDOĞAN’IN YILLAR ÖNCEKİ KONUŞMASI ORTAYA ÇIKTI

0
137

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İngiltere ziyaretini eleştirdi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun İngiltere ziyareti için, “Temiz para arıyormuş ama gittiği yer tüm dünyanın iliğini kemiğini sömürenlerin kapısı” ifadelerini kullandı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu yurt dışında bir dizi ziyaretlerde bulunuyor. Kılıçdaroğlu’nun İngiltere ziyaretini hedef alan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Birileri kıta kıta geziyor. ABD, İngiltere, Almanya… Dönüşte yediği hamburgerden başka anlatacağı yok. Ama hesabını vermediği pek çok nokta var. Temiz para arıyormuş ama gittiği yer tüm dünyanın iliğini kemiğini sömürenlerin kapısı” ifadelerini kullandı.

“YATIRIMCININ KİMLİĞİNİ SORGULAMADIK”

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2020’de yaptığı bir konuşmada “Yatırımcının kimliğini sorgulamadık” diyerek, “Bunun rengi nedir, dini nedir sormadık. Çünkü paranın rengi, dini yoktur. Para paradır. Ama bu faşist kafa, ülkenin ve milletin hayrına olan böyle bir işte kimliğine bakarak yatırımcı ayrımcılığına gidiyor” ifadelerini kullanmıştı.

KAYNAK: Tele1