KILIÇDAROĞLU’NUN EVİNDE ELEKTRİK KESİLDİ

0
309

Elektrik zamlarının geri alınana kadar faturasını ödemeyeceğini duyuran CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriği bugün itibariyle kesildi. Genel Başkan, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, halka seslendi:

“Eşimden az önce bir haber geldi. Bugün elektriğimizi kesmişler. Malumunuz millet olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Hanelerin belini büktüler. Enerjiye yaptıkları zamlar %400’ü aştı. Tam %400 . Geri çekin zamları dedim, çekmediler. Oysa; enerji temel bir insan hakkıdır. Ekmek gibidir. Hava gibidir. Su gibidir. Hakkındır elektrik, ey halkım!” ifadelerini kullandı.

“Kişi değil, abone. Dile kolay kaç kişi demek?”

2021 yılından bu yana 3 milyon 449 bin 344 abonenin elektriğinin kesildiğini belirterek, eyleminin amacını ifadelerine ekledi.

“Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim, ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir.”

Kılıçdaroğlu, açıklamalarında Et ve Süt Kurumlarına ne için gittiğine yer verdi.

Et ve Süt Kurumlarına, yatağa aç giren çocuklar için gittiğini belirten Kılıçdaroğlu, çocukların hem aç hem de ışıksız yatağa girdiklerini belirterek, “Dünya düzenine karşı, faturamı ödemeyeceğimi söyledim. Ödeyemeyeceğimden değil. Ama bu nasip, kısmet uğruna verilen kavgada, yerimiz belli olsun istedim. Halil İbrahim Sofrası’na ben de oturmak istedim, ödeyemeyenlerin sesi olmak istedim” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here