KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A: GEL BU AKŞAM YAPALIM, HODRİ MEYDAN KİİİM, SEN KİM

0
181

Kılıçdaroğlu “Hodri meydan, seçimde çık karşıma” diyen Erdoğan’a seslendi: “İstediğin TV kanalında önünde prompter, arkanda danışmanların, karşında sadece ben. Korkak sensin, bu akşam gelemeyeceksin.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, adaylık çağrısında bulunurken, “Hodri meydan” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın sözlerine yanıt geldi.

Kılıçdaroğlu, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Erdoğan bugün yine bazı laflar etmişsin. Vizyonlarımızı karşılaştıralım demişsin… Korkmuyorsan, bir ‘prompter balonu’ olduğunun ortaya çıkmasından çekinmiyorsan, istediğin TV kanalında, önünde prompter, arkanda danışmanların, karşında sadece ben. Gel vizyon konuşalım. Halkımız da Bay Kemal’in vizyonu ile Erdoğan ve danışmanlarının vizyonunu görsün. Yakın bir gelecekten bahsetmiyorum, gel bu akşam yapalım. Korkaklıktan bahsetmişsin, net söylüyorum, korkak sensin ve bu akşam gelemeyeceksin. Hodri meydan kiiim, sen kim…” dedi.

Ne olmuştu?

Erdoğan, Kılıçdaroğlu için “Seçime kısa bir süre kaldı ama daha adayları ortada yok. Kılıçdaroğlu’na açık bir çağrı yapmak istiyorum. Hodri meydan. Gücün varsa, kendi iradenle hareket edebiliyorsan seçimde çık karşıma. Bırakalım kararı millet versin. Yok eğer aday olmak istiyor ama birilerinin şantajına, tehdidine maruz kalarak ilan edemiyorsan da korkma” demişti.

KAYNAK: Evrensel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz