KILIÇDAROĞLU’NDAN ELAZIĞ’DAKİ AFİŞ HAKKINDA AÇIKLAMA

0
159

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ’da yapacağı grup toplantısı öncesinde kentteki billboardlara asılan afişlerle ilgili, “Ne uğruna yapıyorsunuz bunları? Biraz daha çalmak çırpmak için. Yurttaşlarımıza hakaretler etmeye, ayrıştırmaya değer mi ey Saray? Üç günlük, hepimizin ancak biçare olduğu bu dünyada, bu kavga hiç mi bitmesin istiyorsunuz?” açıklaması yaptı. Kılıçdaroğlu, kendisine ait olduğu söylenen ifadelerin yer aldığı pankartın önünde poz verdiği fotoğrafını da paylaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısını gerçekleştirmek ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) kentte inşa edeceği okulun temel atma törenine katılmak için Elazığ’a hareket etti.

Kılıçdaroğlu’nun ziyareti öncesinde kentin çeşitli noktalarına Kılıçdaroğlu’nu ve CHP’li vekilleri hedef alan bazı afişler asıldı. Kılıçdaroğlu’nun söylediği öne sürülen “Selahattin Denmirtaş göğsüne şeref madalyası takacağım” afişlerin billboardlara asıldığı görüldü.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından afişlerle ilgili açıklama yaparak, kendisine ait olduğu ileri sürülen ifadelerin yer aldığı pankartın önünde poz verdiğini fotoğrafını da paylaştı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Bay Kemal’in şehre ziyaretini provoke etmek için, her yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde hiç umursamam Saray provokasyonlarını; ancak üzücü olan şey şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın kırılan kalplerinin ne olacağını kimse düşünmüyor.

Ne uğruna yapıyorsunuz bunları? Biraz daha çalmak çırpmak için. Yurttaşlarımıza hakaretler etmeye, ayrıştırmaya değer mi ey saray? Gözünüz ne zaman doyacak sizin? Üç günlük, hepimizin ancak biçare olduğu bu dünyada, bu kavga hiç mi bitmesin istiyorsunuz?

Sizinle bizim aramızda bir temel fark var. Biz vatanseveriz, siz ise oy için her bir şeyin mübah olduğunu düşünen fırsatçılar. Vatanseverler oy için ülkesinin insanını devletine küstürmez. Neyleyim o oyları? Batsın bu ayrımcılık! Batsın bu diliniz!

Biz barışacağız. Vallahi de billahi de barışacağız! İnadına can cana, yan yana olacağız. Başaracağız biz bunu. Bize nasip olacak göreceksiniz. İnadına et ile tırnak olmaya devam edeceğiz. İnadına helalleşeceğiz. İnadına hep beraber, hep beraber.”

KAYNAK: BirGün

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz