KILIÇDAROĞLU LONDRA’YA GİDİYOR: BAĞIMSIZ YATIRIMCILARLA GÖRÜŞECEK

0
136

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Amerika ziyaretinin ardından ikinci yurt dışı ziyaret adresi Londra oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk olarak ABD’de Boston ve Vaşington ile başlattığı çalışma toplantılarının ikinci durağı olan İngiltere’ye gidiyor.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun 2-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleştireceği ziyaret kapsamında konuya dair paylaşılan bilgide, “Yenilikçi teknoloji fonları başta olmak üzere, Türkiye’ye sürdürülebilir, iklime dost ve katma değeri yüksek yabancı yatırım girişini sağlayacak söz sahibi kurum ve kuruluşlar ile görüşmeler gerçekleştirecek” denildi.

BAĞIMSIZ YATIRIMCILARLA GÖRÜŞECEK

CHP liderinin ziyaretleriyle Türkiye’ye “temiz ve üretken” yatırım kaynaklarını çekmenin zeminini oluşturmaya çalıştığı ifade edilerek Kılıçdaroğlu’nun bağımsız yatırımcı ve fon temsilcileriyle bir araya geleceği belirtildi.

Temasları esnasında Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krizden çıkış yoluna dair önemli vurgular yapacağı ifade edilen bilgi notunda, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, görüşmelerinde ülkemize gelecek olan nitelikli ve temiz yatırımları muhataplarıyla ve yatırım uzmanlarıyla birlikte değerlendirecek. Bu görüşmelerde ülkemizin potansiyeline uygun, istihdama, teknolojik dönüşüme ve iklim dostu gelişmeye yatırım atmosferini sağlayacak köklü değişime dair bakış açısını paylaşacak” denildi.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz