KILIÇDAROĞLU LONDRA’DAN SESLENDİ: TEMİZ PARAYI MUTLAKA GETİRECEĞİM

0
141

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Britanya’nın başkenti Londra’dan seslenerek, “Gençler sözüm var size. Temiz parayı size mutlaka ama mutlaka getireceğim. Görüştüklerim arasında tefeci yok, borç yok. Hepsi yatırımcı” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Londra temasları sürüyor. “Bay Kemal Londra’da ne mi yapıyor? Buyurun açıklıyorum” notuyla Twitter hesabında video paylaşan Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

“Bu sabah Londra’dan halihazırda dünyanın farklı bölgelerine 100 milyar sterlin yatırım yapmış 14 devasa fonla toplantı yaptık. Dijital sağlık teknolojisi, veri analizi, yapay zeka, makine öğrenimi ve finansal teknolojiler gibi önemli sektörlere büyük yatırımlar yapıyor ve bu alandaki girişimcileri destekliyorlar. Hep söyledim, söylemeye de devam edeceğim. Temiz, teknolojik, iklim dostu parayı ve büyük yatırımlarla Türkiye’ye getireceğiz. Kara para ekonomisini, mafyayı, çeteleri hızla temizleyeceğiz.

Ülkemize temiz yatırımları çekerek halkımıza nefes aldıracağız. Hiç kimse merak etmesin. Çok ama gerçekten de çok güçlü geliyoruz. Bu arada birazdan da dünyada 342 milyar dolardan fazla yatırımı olan bir fonla görüşeceğim. Gençler sözüm var size. Temiz parayı size mutlaka ama mutlaka getireceğim. Evet, size getireceğim. Görüştüklerim arasında tefeci yok, borç yok. Hepsi yatırımcı. Hele hele uyuşturucu baronları hiç yok. Yatırımlar size yapılacak. Size, sizin için.”

KAYNAK: Diken