İTO’DA BAŞKAN YENİDEN AVDAGİÇ

0
128

İstanbul Ticaret Odası seçimlerini sonuçlandı: Mevcut başkan Şekib Avdagiç bir dönem daha başkanlığa seçildi. Avdagiç, rakibi Atilla Bingöl’ün 83 oyuna karşı 184 oy aldı

İstanbul Ticaret Odası’na (İTO) Şekib Avdagiç, yeniden başkan seçildi.

İstanbul Ticaret Odası’nda büyük heyecana sahne olan başkanlık yarışında, Şekib Avdagiç geçerli oyların yüzde 69’unu alarak ikinci kez başkan seçildi. Toplam kullanılan oy 269 olurken, 2 oy geçersiz sayıldı. Avdagiç, rakibi Atilla Bingöl’ün 83 oyuna karşı 184 oy aldı.

Üye sayısı 700 bini aşan Türkiye’nin en büyük Odası İstanbul Ticaret Odası’nda (İTO) Şekib Avdagiç, bir dönem daha İTO Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Avdagiç, seçim sabahı adaylığı netleşen Atilla Bingöl karşısında 83 oyuna karşı 184 oy alarak 2022-2026 döneminde İTO’ya liderlik edecek.

Saat 12:00’de sona eren seçimde toplam 269 oy kullanıldı. 2 oy da geçersiz sayıldı. Seçim sonrası Avdagiç, yaptığı ilk konuşmada, “Seçim geride kaldı. Şimdi ayrılıkları bir kenara koyup ülkemizi ‘muasır medeniyet seviyesinin’ üzerine taşımak için iş birliği ve güç birliği içinde çalışma zamanı” dedi.

Meclis üyelerine 21’inci dönemde de kendisine ve yönetim kuruluna gösterdikleri güvenden dolayı teşekkür eden Avdagiç, “İTO’da çok az başkana nasip olan ikinci dönemde de başkanlık yapmaya beni ve ekibimi layık gördüğünüz için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İTO seçimlerinin geride kaldığını ve şimdi hep birlikte İstanbul için, İstanbul iş dünyası için çalışma zamanı olduğunu kaydeden Avdagiç, “Şimdi ‘bir olma, iri olma ve diri olma’ zamanı. Şimdi ayrılıkları bir kenara koyup ülkemizi “muasır medeniyet seviyesinin” üzerine taşımak için iş birliği ve güç birliği içinde çalışma zamanı. Şimdi, daha çok üretmek, daha çok ihracat yapmak, daha çok istihdam oluşturmak için üzerimize düşeni yapmak zamanı” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: T24