İSTİKLAL CADDESİ’NDE PATLAMA: ÖLÜ VE YARALILAR VAR

0
163

Beyoğlu’nda İstiklal Caddesi’nde bir patlama meydana geldi. İstanbul Valisi ölü ve yaralıların olduğuna dair açıklama yaptı.

İstanbul Beyoğlu’ndaki İstiklal Caddesi’nde patlama oldu. Caddenin en kalabalık olduğu saatlerde meydana gelen patlamanın ardından bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi gönderildi.

Güvenlik güçleri ikinci bir patlama ihtimaline karşın bölgeyi araç ve yaya trafiğine kapattı. Görgü tanıklarından edinilen bilgilere göre en az 11 kişinin yaralandığı belirtildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, ” Bugün saat 16.20 sıralarında Beyoğlu ilçemiz, Taksim İstiklal Caddesi’nde bir patlama meydana gelmiştir. Olay yerine emniyet, sağlık, itfaiye ve AFAD ekiplerimiz sevk edilmiştir. Can kaybı ve yaralılarımız bulunmaktadır. Gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Twitter’dan, “İstiklal Caddesi’deki patlama ile ilgili Emniyet ve Sağlık ekiplerimize yardımcı olunması, korku ve paniğe yol açabilecek paylaşımlardan uzak durulması zaruridir. İlgili tüm ekipler bölgede, sağlıklı bilgilendirme yapacağız” mesajını paylaştı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin ise, “Beyoğlu #Taksim’de bir patlama haberi aldık. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Lütfen kaynağı belirsiz bilgilere itibar etmeyelim, güvenli kaynaklardan bilgi sahibi olalım. Farkında olmadan yanlış bilgiyi yaymayalım. İstanbulumuza çok geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz