İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI KADIKÖY’DEKİ PATLAMAYI ‘TERÖR’ SUÇLARINDAN İNCELEYECEK

0
167

Dün akşam saatlerinde İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bir binada patlama meydana gelmiş, üç kişi hayatını kaybetmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kadıköy’de binada meydana gelen patlamaya ilişkin terör bağlantısı olabileceği ihtimali üzerine inceleme başlattı.

Kadıköy’de Fikirtepe Mahallesi Erdemler Sokak’ta 34 numaralı binada dün akşam yaşanan patlama ve yangınla ilgili incelemeler sürüyor.

Olay yerinin Anadolu Yakası’nda olması nedeniyle Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca resen başlatılan ilk soruşturma devam ederken, İstanbul’da terör suçlarına bakmakla sorumlu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da olayda terör bulguları olabileceği şüphesi üzerine inceleme başlattı.

Terör bulgularına rastlanması durumunda soruşturma dosyasını İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı devralacak.

Dün, İstanbul Valiliği, patlamanın nedeni olarak doğalgazı işaret ederken İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk belirlemelere göre patlamanın doğalgazdan meydana gelmediğini, İGDAŞ da dairede doğalgaz aboneliğinin olmadığını açıklamıştı.

İmamoğlu bugün de patlamanın meydana geldiği dairelerde doğalgaz aboneliğinin de, tesisatının da olmadığını söyledi. Ayrıca, binanın başka bir dairesinde doğalgaz aboneliği olmasına rağmen patlama meydana gelmediği bildirildi.

KAYNAK: AA, Diken

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz