İNSTAGRAM’A REPOST ÖZELLİĞİ GELİYOR

0
168

Instagram, kullanıcılara diğer kullanıcıların gönderilerini yeniden paylaşmalarına izin verecek bir özelliği test etmeye başladı.

Instagram, repost özelliğini henüz herkese açık olarak yayınlamamış olsa da, yakında belirli kullanıcılarla test etmeye başlamayı planlıyor.

NTV’nin aktardığına göre, Meta’dan bir sözcü yaptığı açıklamada, “Hikayelerde nasıl yeniden paylaşabileceğinize benzer şekilde, Feed’deki gönderileri yeniden paylaşma yeteneğini keşfediyoruz, böylece insanlar kendileriyle rezonansa giren şeyleri paylaşabilir ve böylece orijinal içerik oluşturucular çalışmaları için kredilendirilir” dedi.

Şu anda Instagram’da başka bir kullanıcının gönderisini yeniden paylaşmanın doğrudan bir yolu yok, ancak gönderileri yeniden paylaşmak isteyen kullanıcılar bunu yapmak için bazen üçüncü taraf uygulamaları kullanıyor.

Yeniden paylaşım özelliğinin eklenmesi, gönderilerin yeniden paylaşılması için geçici çözüm ihtiyacından kurtaracak.

Hikayenizde başka bir kullanıcının gönderisini paylaşabilmenize rağmen, bu yakında yayınlanacak olan yeniden yayınlama işlevi, gönderiyi akışınızda da paylaşmanıza izin verecek.

Instagram kullanıcıları hikaye paylaşma özelliğini zaten kullanıyor ve ayrıca arkadaşlarıyla gönderileri paylaşmak için DM’leri kullanıyor.

Instagram, repost özelliği ile post etkileşimlerini artırmayı hedefliyor.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz