HEDEF 2023! KILIÇDAROĞLU NE YAPACAK?

0
279

KILIÇDAROĞLU NE YAPACAK?

Alacaklarını varlık fonuna satan bankalardan hesabını soracak. Gece gündüz avukat kılığında arayıp bir lira borcunuz için yüzlerce binlercesini isteyenler var ya, işte ne onlara ne de bu varlıkları varlık fonu görünümlü mafya şirketlerine sattırmayacak! Yoksulu ezdirmeyecek

Bir defa geçişinizde bakiyeniz yoksa 15 katı kesilen OGS cezası var ya. İşte onu insan gibi bir değere indirecek. Devlet eliyle devletin yolu sayesinde kesilen haraca dur diyecek!

Araç muayenesi adı altında kesilen bedeller, verilmeyen bir hizmet için işletilen faizler ve onun yürütücülerine müsade etmeyecek!

Esnafın derdi yokmuş gibi aylık yıllık günlük aidat bedelleriyle kapısına dayanan esnaf odaları var ya işte onları kuracağı Esnaf Bakanlığına havale edecek. Esnaf kimsesiz değildir diyecek!

Senin benim vergimle tahsis edilen çakarlar makarlar takıp ışıldak fırıldak gibi siyah araçlarla emniyet şeritlerini otobana çevirenleri kenara çekecek. Trafikte bunalmış halde görüpte kim bunlar diye sinir küpü olmalar son bulacak!

Eskiden güzelim 2 katlı evlerin olduğu yerlere acımasızca rant dişlerini geçiren. 100 katlı bina dikip ne park alanı ne yol ne komşuluk bırakan mütahitlerden rantı soracak! Bu rant çarkına imza atan belediye meclis üyesinden, belediye başkanına kadar hepsini tespih tanesi gibi yargıya havale edecek.

17 Ağustos’un acılarını sarmak için geçici olarak konan ÖTV vb vergileri tarihe gömecek. 25 Senelik yük azalacak.

Sokakların ve doğanın sahipleri hayvancıklara haklarını teslim edecek. Telef edilen canların ahını yerde bırakmayacak. Haklarını ve itibarlarını iade edecek.

Öğrenciler çaresizlik içinde bırakılmayacak. Verilen krediler tefeci gibi geri alınmayacak. Sokakta kalan öğrenci bırakmayacak. Hepsine yurt hepsine iş diyerek yola çıkacak.
Sınav belasını, torpil ve mülakat rezilliğini ortadan kaldıracak. Gençleri ümitsiz bırakmayacak.

Gençlerin eğlencesine kıyafetine, özgürce düşünmelerine başta devlet makam sahipleri olmak üzere kimsenin karışmasına izin vermeyecek!

Tek cümle ile “İstanbul Sözleşmesi” geri gelecek. Tek adamın bütün kadınların iradesine koyduğu ipoteği kaldıracak.

Yol için rant için peşkeş için kesilen ağacın hukukunu savunacak. 50 Yıl içinde kuraklaşması beklenen ülkemize yeşil bir nefes kazandıracak. Ağaçlandıracak yeşillendirecek. Nehirlerin zehir akmadığı, kirlilikten griye dönüş denizleri masmavi yapacak.

Ahlaksız siyasete son vermek adına “Etik siyaset yasası” getirecek. Çantacı siyasetçi değil liyakatlı siyasetçi döneminin önünü açacak.

Yüzbinlerce makam arabası israfına son verecek. Koltuğunun peşinde olanların vergilerimizin üzerinde oturmalarına müsade etmeyecek.

Primini ödemiş yaşı bekleyen insanlara kahır içinde emekliliği bekletmeyecek. EYT için düzenleme yapacak.

İşçinin emekçinin haklarını verecek. İş cinayetleri cezasız kalmayacak. Evine bakanların, çocuğuna ekmek götürmek için didinen anne babalarının kıymeti bilinecek.

Sağlığımızla oynanmasına izin vermeyecek. Sağlık çalışanlarına gözü gibi bakılmasını sağlayacak.

Ülkede ortadan kaldırılan Hukuk sistemini acilen tesis edecek. Adalet’i geri getirecek. Haksızlıklara bir son verecek. Hukukun yandaşa değil herkese eşit çalışmasını sağlayacak. Liyakat sahibi savcılar ve hakimlerin atanmalarını gerçekleştirecek.

Daha niceleri eklenecek olan bu yapılacaklar listesini bir bir yerine getirecek.
Sana, bana, bize sokağın sahiplerine, yuvalardaki kimsesizlere, işçisine emekçisine ses olacak çözüm olacak.
Korkma kardeşim ver oyunu Kılıçdaroğlu’na bak göreceksin güzel günler gelip dayanacak kapımıza!

Eren Soydemir

03/12/2022

Fotoğraf: ANKA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here