HDP’Lİ BEŞTAŞ: DEMİRTAŞ’LA GERGİNLİĞİMİZ YOK, SÜREKLİ İLETİŞİMİMİZ VAR

0
100

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, HDP ile Selahattin Demirtaş arasında gerginliğin olmadığını, sürekli iletişim halinde olduklarını, böyle bir tablo yaratılmaya çalışıldığını söyledi.

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, HDP ile Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan partinin eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş arasında “gerginlik olduğu” iddialarını yalanladı. Demirtaş ile parti arasında bir gerginlik yaşanmadığını belirten Beştaş. Demirtaş ile sürekli iletişim halinde olduklarını dil getirerek, “HDP ile Selahattin Bey arasında bir ayrıştırma, çatıştırma, sanki rahatsızlık var gibi yapılan değerlendirmelerin tümünün boş olduğunu, karşılığı olmadığını söyleyeyim” ifadelerine yer verdi.

Gazete Duvar’dan Serkan Alan’a konuşan Beştaş, şunları kaydetti:

“Aramızda bir gerginlik yok. İki hafta önce grup başkanvekilimiz ve vekilimiz ziyaret etti. Öncesinde eş genel başkanımız ziyaret etti. Her gün avukatlar ziyaret ediyor. Sürekli bir iletişimimiz var. Selahattin Bey önceki dönem eş genel başkanımız, ben kendisiyle beş, altı yıl beraber çalıştım. Bu konuda özellikle bir sorun varmış, çelişki varmış gibi yaratılmak istenen bir tablo var. Bunun farkındayız. Bunu biz de görüyoruz. Söyleme biçimimiz farklı olabilir, kullandığımız kelimeler farklı olabilir, yöntemimiz farklı olabilir ama HDP ile Selahattin Bey arasında bir ayrıştırma, çatıştırma, sanki rahatsızlık var gibi yapılan değerlendirmelerin tümünün boş olduğunu, karşılığı olmadığını söyleyeyim.”

MERSİN SALDIRISI

Beştaş, Mersin’de PKK’nin üstlendiği polisevi saldırısının ardından Selahattin Demirtaş’ın HDP’den önce açıklama yapması sonrası başlayan tartışmalara ilişkin olarak da “Bizim açıklama yapmamız zamanlama farklı olabilir. Kendisinin koşulları bize göre daha sınırlı. Avukatları aracılığıyla bunları yayınlayabiliyor. Öyle denk gelmiştir. Orada partinin genel tutumu neyse o çıkar ortaya. Önce yapmış olabilir. ‘Biz o yaptı yapmayalım’ ya da ‘o yaptı biz de yapalım’ gibi bir ruh halinde ve psikolojide değiliz. Partinin kurumsal bir kimliği var. Parti Meclisi, MYK’sı, Eş Başkanlar Kurulu var. Onlar oturup değerlendirir ve gerekli tutumu alır” diye konuştu.

KAYNAK: BirGün

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here