GAZZE’DEKİ MÜLTECİ KAMPI’NDA YANGIN ÇIKTI, 21 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

0
142

Gazze’deki Cebaliya Mülteci Kampı’nda bir binada çıkan yangında aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 21 kişi vefat etti. Filistin Devlet Başkanı Abbas, ulusal yas ilan etti.

Filistin İçişleri Bakanlığı, Gazze’nin kuzeyinde bulunan Cebaliya Kampı’nda bir binada yangın çıktığını açıkladı.

Sivil Savunma İdaresi’nden yapılan açıklamada ise yangında, aralarında kadın ve çocukların da olduğu 21 kişinin cesedine ulaşıldığı aktarıldı. Yaralı sayısına ilişkin bilgi ise verilmedi.

AA’nın aktardığına göre sivil savunma ekiplerinin yangını kontrol altına aldığı ve diğer binalara sıçramasını önlediği ifade edildi.

İlk belirlemelere göre, yangına, bina içinde depolanan benzinin neden olduğu, olayla ilgili soruşturmanın ise devam ettiği aktarıldı.

Öte yandan, Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bakan Mey Keyle’nin yangında yaralananların gerekirse Batı Şeria’daki hastanelere nakledilmesi için talimat verdiği bilgisi geçildi.

ABBAS ULUSAL YAS İLAN ETTİ

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne’nin yaptığı yazılı açıklamaya göre, Devlet Başkanı Mahmud Abbas yangının ardından ülkede ulusal yas ilan etti.

Açıklamada, Abbas’ın olayı “ulusal bir facia” olarak nitelediği ve hayatını kaybedenlerin ailelerine her türlü imkanın sunulması için ilgili makamlara talimat verdiği ifade edildi.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz