Gazete İçerik; Yine, Yeniden, Kaldığı Yerden!

0
331 views

Her şeyden önce bu maceranın zorlu bir süreç olacağının farkında olduğumuzu belirtmek isterim.
Bir işe başlarken bu derece zor olduğunu bilmek artıları ve eksileri olan bir olgu. Ancak zorluklardan yılmak bunca mücadelenin verildiği bir dönemde aklımızın ucundan bile geçmedi.

Baskının ve zulmün git gide ağırlaştığı, Cumhuriyet kazanımlarının paramparça edildiği, adaletin ve hukuk sisteminin yerle bir edildiği bir dönemde Gazete İçerik yayın hayatına başladı.

Sapla samanın birbirine karıştığı, algı yönetmenin insanları robot haline getirdiği, adaletin vicdanın ve onurlu-özgür bir yaşamın izini sürmenin git gide zorlaştığı bir ortamda bizler gibi özgürlükçü, cumhuriyetçi ve demokrat insanların sesini duyurabilecekleri bir pencere açmak istedik. Bunda kısmen başarılı da olduk.

Önce Gazete İçerik yayın hayatına başladı ardından İçerik TV ile ekranlarda değerli konuklarla gündemi ve gelişmeleri konuştuk. Adaletli yayın anlayışı temel felsefemiz oldu.

Ancak bütün insanlığın buhranla karşılaştığı siyaset ötesi bir dönemde bu mücadeleyi sürdürmenin ve ayakta kalmanın ne kadar zor olduğu gerçeği önümüze dikildi. Elde olmayan şartlar dolayısıyla yayınlara ara vermek durumunda kaldık. Ara vermek zorunda kaldığımız her gün yeni bir başlangıcın tohumlarını serpiştirmek ve heyecanla takipçilerimizle tekrar buluşabilmenin gününü saydık.

Biliyorduk ki; Bu ülkede, şartlar her ne olursa olsun aydın insanların söyleyecek sözü oldu, olacaktır da.

Bu köşeden üzerine basa basa haykıralım; Askeri darbelerde, her türlü zulümde, siyasetin ahlaksız ve kaygan zemininde, ekonomik çıkmazlarda ve hatta biyolojik covid felaketindedahi açlıklarını ve yoksulluklarını midesindeki bir kuru ekmekle geçiştirebildikleri halde onurlu duruşunu sergileyenler adına Gazete İçerik hayatına ve adaletli yayıncılığa devam ediyor.
Yine ve yeniden; kaldığı yerden.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here