FIRINCILAR FEDERASYONU BAŞKANI: ARALIK AYINDA EKMEK 5 LİRANIN ÜZERİNDE OLMAYACAK

0
159

İstanbul’da ekmek fiyatının aralıkta 7.5 lirayı görmeyeceğini söyleyen Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, “İddialar gerçek dışı” dedi.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmeğin 7,5 TL olacağı yönündeki iddialara ilişkin, “Bu kişilerin hiçbir yetkisi yokken, fiyat talep etme yetkisi dahi olmamasına rağmen komisyonda görevi olmamasına rağmen ekmek fiyatına ilişkin ‘Aralıkta 7,5 TL olacak’ demesi, gerçek dışıdır. Aralık ayında ekmek 5 TL’nin üzerinde olmayacak” dedi.

“7,5 TL OLMASI GERÇEK DIŞI”

Balcı, ekmek fiyatıyla ilgili iddialara ilişkin, “Bu kişilerin hiçbir yetkisi yokken, fiyat talep etme yetkisi dahi olmamasına rağmen komisyonda görevi olmamasına rağmen ekmek fiyatına ilişkin ‘Aralıkta 7,5 TL olacak’ demesi, gerçek dışıdır çünkü bu kişilerin fiyat talep etme yetkisi de yoktur. Bugüne kadar hem esnafımızın hem de halkımızın mağdur olmaması konusunda her türlü çalışma yapıldı. Haziran ayında en son desteklemenin son bulması beklenirken Cumhurbaşkanı’mızın talimatı ile destekler devam etmekte, esnafımızı büyük ölçüde rahatlatmakta. Birçok gideriniz var, bu giderler karşısında esnafın da mağdur olmaması adına en makul rakamlarla bugüne kadar gelindi” dedi.

Balcı, ekmek fiyatının 5 TL’nin üstünde olmayacağını belirterek, “Aralık ayında ekmek 5 TL’nin üzerinde olmayacak. Ocak ayında da kamuoyunda yer aldığı şekilde bir ekmek fiyatı ile karşı karşıya kalmayacağız. Ocak ayında da 5 TL olarak devam edeceğini düşünüyorum. Ekmeğin 7,5 TL olması gündemimizde yok. Şu anda azami fiyat 5 TL olarak uygulanıyor Türkiye’de. Ocak ayından itibaren en makul fiyat neyse bu konuda açıklama yapabiliriz. Bugüne kadar maliyet artışlarını ekmeğe yansıtsaydık şubat ayında belki 7 TL olabilirdi” diye konuştu.

KAYNAK: DHA, Evrensel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz