Fazıl Say, Munzur Nehri’nde müzikseverlerle buluştu

0
195

Piyanist Fazıl Say’ın Dersim Ovacık’ta Munzur Nehri’nin kenarında verdiği konsere binlerce kişi katıldı.

Piyanist ve besteci Fazıl Say’ın, Dersim’in Ovacık ilçesinde doğanın korunması ve farkındalık yaratılması için verdiği konser yaklaşık 1,5 saat sürdü. Ovacık Belediyesi tarafından organize edilen konser, Çakmaklı köyü civarında Munzur Nehri kıyısında düzenlendi.

Fazıl Say, konser öncesi yaptığı konuşmada, kentte ve müzikseverlerin arasında olmaktan dolayı onur duyduğunu söyledi.

Kendisini dinlemeye gelenlere teşekkür eden Say, “Munzur Çayı’nın temiz ve özgür akması için naçizane katkılarımız, sizinle dayanışma içinde olduğumuzu ve sizin yalnız olmadığınızı belirtmek için buradayız” dedi.

Say, Dersim’e ilk defa geldiğini belirterek, “Bu yöreden çok fazla insanla tanıştım ve hep aydın insanlarla tanışmışımdır. Dersimlilerin ne kadar çok kitap okuduğunu biliyorum, bununla da hep gurur duymuşumdur” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından sahne alan Say ile solist Serenad Bağcan, Nazım Hikmet, Ömer Hayyam, Metin Altıok, Cemal Süreya, Can Yücel, Turgut Uyar, Aziz Nesin, Pir Sultan Abdal, Yunus Emre, Muhyiddin Abdal’a ait eserlerin yanı sıra yöreye ait ezgileri seslendirdi.

AA’nın haberine göre, yaklaşık 10 bin kişinin izlediği konser, 1,5 saat sürdü

Konseri CHP milletvekili Polat Şaroğlu, HDP milletvekili Alican Önlü, Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de izledi. 

Konserin ardından Twitter hesabından paylaşım yapan Fazıl Say, “Teşekkürler Munzur. Yer gök insan. Hayatımızın özel anlarından biriydi. 20-30 bin kişilik konser. Teşekkürler hepinize. Tüm emeği geçenlere teşekkürler” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here