EREN ERDEM: CHP’NİN ADAYI YÜZDE 100 KILIÇDAROĞLU’DUR

0
139

CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, partisinin cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı. Erdem, “CHP’nin tüzel kişiliğinin masaya tek önerisi, Kemal Kılıçdaroğlu’dur. CHP’nin önereceği isim konusunda, %100 mutabakat söz konusudur” dedi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Partide Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için yüzde yüz mutabakat olduğunu ifade eden Erdem, şu ifadeleri kullandı;

*Aday kim olacak? Buna altılı masa karar verecek. Elbette her parti masaya aday önerebilir.
CHP’nin tüzel kişiliğinin masaya tek önerisi, Kemal Kılıçdaroğlu’dur. CHP’nin önereceği isim konusunda, %100 mutabakat söz konusudur. Masadaki her parti aday önerebilir. Karar masanın.

*Biz sürekli kamuoyu yoklaması yaptırıyoruz. Hiçbir algı operasyonu, bizim tutumumuzu değiştirmez. Biz, dostlarımızla bir masa kurduk. Ortak adayı masa belirleyecek. Lakin ben, parti yöneticisi adına partim namına şunu söyleyebilirim; partimizin önereceği isim Kılıçdaroğlu’dur.

“ADAYLIĞI KONUSUNDA %100 MUTABAKAT VARDIR”

*Kamuoyunda, masada ve CHP’de kafa karışıklığı varmış gibi bir algı üretiliyor.
Kafası karışık olan Saray’dır. 2 Yıla yakın süre önce, ilk dile getiren kişilerden biri olarak söylüyorum; CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusunda %100 mutabakat vardır, heyecan vardır.

*Elbette son kararı alacak yegane merci; değerli Genel Başkanların bir arada memleketin refahı için buluştuğu altılı masadır. Masa, CHP’nin önerisi dahil, her görüşü ele alabilecektir. Bu hususta, CHP olarak irademiz açık, güvenimiz sonsuz, enerjimiz yüksektir. Kazanacağız.

KAYNAK: Sözcü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz