ERDOĞAN’IN ZİYARET ETTİĞİ CEMEVİ YÖNETİMİNE ‘İHRAÇ’ TALEBİ

0
87 views

Alevi Vakıfları Federasyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaret ettiği Hüseyin Gazi Cemevi yönetiminin ihraç edilmesi için işlemlerin başladığını belirtti.

Alevi Vakıfları Federasyonu, geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ziyaret edilen Hüseyin Gazi Cemevi’yle ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Federasyon, cemevi yönetiminin ihraç edilmesi için gerekli işlemlere başlanıldığını duyurdu.

‘CUMHURBAŞKANININ ZİYARETİ HAKKINDA BİLGİ VERİLMEDİ’

Açıklamada, Alevilere saldırıların yapıldığı bir dönemde 20 yıllık iktidarı boyunca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ilk defa bir cemevini ziyaret etmesinin son derece önemli olduğu vurgulandı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Bu ziyaretin öncesi ve sırasınca yaşananlar bizi son derece üzmüştür. Öncelikle federasyonumuz bileşeni olduğu halde başından itibaren vakıf yönetimi tarafından Sayın Cumhurbaşkanımızın ziyareti hakkında tarafımıza en ufak bilgi dahi verilmemiştir. Alevi-Bektaşi toplumunun yüzyıllar boyunca geliştirdiği, yaşadığı zulüm ve baskılara rağmen bugünlere getirdiği yüce değerleri, basit çıkar hesaplarıyla ayaklar altına alan Alevi-Bektaşi toplumunun en kutsal değerlerinden olan, Muharrem/Matem ve inanç ritüellerimizin fütursuzca istismar edilmesine sessiz kalan Hüseyin Gazi Kültür ve Sanat Vakfı hakkında federasyonumuzun yönetim kurulunun aldığı karar gereği ihraç işlemlerimize başladığımızı tüm kamuoyuyla paylaşıyoruz.”

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here