ERDOĞAN’IN AHMET KAYA TEKLİFİ: ‘MEZARINI GETİRMEK İSTİYORUZ’

0
89

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sanatçı Ahmet Kaya’nın Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan mezarını Türkiye’ye getirmek istediklerini söyledi. Teklif sosyal medyada da tepkilere neden oldu.

Endonezya’daki G20 zirvesinin ardından basın mensuplarına konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahmet Kaya’nın kendisi cezaevine girerken Yedikule’de Kazlıçeşme’de yapılan programa geldiğini söyledi.

Erdoğan, Kaya’nın o günkü konuşması ve söylediği şarkıların unutulmaz olduğunu belirterek “Ben tabii istedim ki nakli kubur yapmak suretiyle Fransa’dan alalım, burada defnini yapalım” dedi.

Cumhurbaşkanı şöyle devam etti: “Aile olumlu yaklaşmadı, onun için getiremedik. Yoksa o, bu toprakların insanı. Ona yapılanları, o geceyi unutmamız mümkün değil. Kusura bakmayın, bazıları kızıyor ‘Niye öyle diyorsun’ diye ama bu beyaz Türkler var ya; neler yaptılar malum. Normal zamanda ‘Ahmet Kaya şöyle, Ahmet Kaya böyle…’ Peki o gece yaptığınız ne? Neler demediler ki? Biz bir kez daha rahmet diliyoruz. Ama bizim nakli kubur teklifimiz hala masadadır.”

Erdoğan’ın ‘Ahmet Kaya’ teklifi sosyal medyada da gündem oldu.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here