ERDOĞAN’DAN ÖĞRETMENLERE: EĞİTİM ÖĞRETİM MİMARI MISINIZ YOKSA ÇAPULCU MUSUNUZ?

0
169

Öğretmen atama programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğretmenlere “Bırakın artık boykotu moykotu, nedir bunlar?” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 20 bin öğretmenin ataması için Beştepe’de düzenlenen programda konuştu. Erdoğan, atama bekleyen öğretmenlere hitaben, “Sizlerin de katılımıyla öğretmen sayımızı 1 milyon 10 bine çıkarmış oluyoruz. 750 bin öğretmeni biz atadık” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

OECD ORTALAMASINI YAKALADIK

Okullardaki alt yapı eksikliklerinden dolayı derslerin çoğu boş geçiyordu. Evlatlarımız sağlıksız ve kalabalık sınıflarda eğitim görüyordu. 60-70 ve 80 kişilik sınıflar vardı. Türkiye olarak OECD ortalamasını yakaladık Eğitim alanında ülkemizin ilerlemesinde ket vuran engelleri kaldırarak büyük ilerleme kaydettik. 28 Şubat sürecinde sadece üniversite eğitim hakları değil, istihdam engellerini giderdik. Bugün okullarımızda 1 milyonu aşkın öğretmenimizin yarısını kadınlar oluşturuyor.

İLAVE MALİ HAKLAR SAĞLADIK

Öğretmenlerimizin haklarını güçlendirme noktasında önemli iyileştirmelere gittik. Bizden önce iktidarlar öğretmenlik meslek kanunu üzerinden siyaset yaptı. Öğretmenlerimizin bu meşru talepleri yerine getirilmedi. 60 yıldır sürüncemede bırakılan bu meseleyi gideriyoruz. Bu sene öğretmenlik meslek kanunu ile öğretmenlerimiz müstakil bir meslek kanununa kavuştular. Uzman ve başöğretmen imkanlarıyla öğretmenlerimize ilave mali haklar sağladık.

BOYKOT ÇAĞRISI TAMAMEN ART NİYETLİ

Tek umutlarını ülkemizde karabulutların çoğalmasına bağlayanlar bu müspet adımları içine sindiremiyorlar. Böyle meseleyi istismar edenlerden hicap duruyorum. Türkiye için hiçbir projeleri olmayanların boykot çağrısı tamamen art niyetli bir girişimdir. Bırakın artık boykotu nedir bunlar? Siz eğitim-öğretim mimarı mısınız, yoksa çapulcu olarak dolaşanlardan mısınız? Bize yavrularımızla haşır neşir olacak öğretmenler lazım. Caddelerde, sokaklarda dolaşanlar değil. Öğretmenlerimizi kışkırtmak doğru bir yaklaşım değil. Öğretmenlerimizin fitne teşebbüslerine prim vermeyeceklerini biliyorum.

İSTİYORUZ Kİ EVLATLARIMIZ MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERLE HEMHAL OLSUN

Sosyal medya medyadan popüler kültürün etkilerinden evlatlarımızı korumamız gerektiği anlaşılıyor. Bu süreci de iki ayaklı bir mücadele ile yürütmemiz gerekiyor. Bakanlığımızın hazırlıklarını sürdürdüğü çalışmayı yakından takip ediyoruz. Türkçe seferberliğini de takdirle karşılıyorum. İstiyoruz ki evlatlarımız milli ve manevi değerlerimizle daha fazla hemhal olsun.

SAPKIN HAYAT TARZLARININ SİRAYET ETMESİNİN ÖNÜNE GEÇMELİYİZ

Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin yolu öncelikle bizi biz yapan hasletleri içselleştirmekten geçiyor. Bu kritik süreçte öğretmenlerimize, idarecilerimize görevler düşüyor. Ailelilerimizin evlatlarını yetiştirirken onları popüler kültürün acımasız dişlilerine terk etmemeleri çok önemlidir. Yeni medya araçlarıyla servis edilen sapkın hayat tarzlarının çocuklarımıza sirayet etmesinin önüne geçmeliyiz.

‘ÖĞRETMEN ADAYININ BABASINDAN ERDOĞAN’A: İÇİM KAN AĞLIYOR’

Erdoğan’ın konuşması öncesi salondan bir öğretmen babası Erdoğan’a seslenerek, “Sayın Cumhurbaşkanım, ben öğretmen adayının babasıyım. Çocuk dışarıda içeri almadılar. Ben çok üzülüyorum, için kan ağlıyor. Biri dışarıda biri içeride…” dedi.

KAYNAK: Duvar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz